| Mecoooo a întrebat:

Heiii TPU! o sa trec direct la subiect...anul acesta am banchetul de sfarsit de clasa a 8a si as vrea sa stiu din timp ce as putea purta in ziua aceea. Sunt mai micuta de statura nici foarte mica...nu prea am sani sad, am ochii caprui si parul lung ( poate imi dati ceva ideii si despre cum sa-mi fac parul), Intrebarea este ce rochie sa aleg? la alegerea pantofilor ma descurc. Nu prefer o culoare anume deci rochia poate fi orice culoare. DAU FUNDAA MAREEE!

12 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Am si eu o intrebare, de ce nu ai zis asa "anul acesta am si eu examenul de capacitate de sfarsit de clasa a 8a si as vrea sa stiu si eu ce se da si ce sa invat", bai oameni buni, vi sunteti inconstienti? inteleg ca ai 13-14 ani si ai numai balega in cap dar nici asa, o sa ajunga tara asta sa fie plina de analfabeti, puneti naibii mana pe carte lasati balurile si banchetul si tot ca nu cu astea se intra la un liceu bun.

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Cred că tu nu reușești să înțelegi ce înseamnă TPU. Fata a cerut un sfat, iar tu vii cu chestii care țin strict legat de morală. De ce ți-ai petrecut 2 minute din viața ta scriind asta?! Mai simplu puteai să îi dai un sfat. Nu mă crede răutăcioasă, dar trebuia să îmi spun punctul de vedere.

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru HeathLedgerForever):

De ce mi-am pierdut eu 2 min din viata scriind asta intrebi tu? pai ca sa ii dau un sfat mult mai bun decat ce a cerut ea, daca de pe acum "tu" stai sa te gandesti cu ce o sa te imbraci la un banchet care va fi peste un an in loc sa te gandesti la examenul care il ai peste un an si care iti poate rata viata daca nu il iei in serios pai inseamna ca ai o gandire excelenta, asa se nasc analfabetii de maine draga, asa se ajunge la rezultate de 15% de reusita la examene.Infine nu am scris asta ca par important ci doar sa atrag atentia spre o alta chestiune mai importanta.

| yumary a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Am mai vazut specimene ca tine care vor sa para interesanti laughing
Puteai sa ignori aceasta intrebare, banchetul este doar o data-n viata si va avea loc sa se gandeasca serios si examen happy Chiar nu stiu de ce te-ai aprins asa. a fost o simpla intrebare iar tu te-ai trezit ca un dobitoc big grin

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Da, e și examenul important, nu zic că nu. Ea știe ce are mai bine de făcut cu viața ei. Are părinți, e vaccinată. Dacă întreba de examen nu comentam nimic. În fond, e viața ei, dacă vrea învață, dacă nu, nu. Nu tu suferi. No offence people!

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru yumary):

In primul rand specimen esti tu, eu nu ma dau interesant si nu m-am aprins deloc, doar ca in atatia ani am avut ocazia sa intalnesc diferite "specimen" ca sa te citez de oameni si am realizat ca 80% din ei sunt habarnauti si nici nu stiu cum ii cheama cand vine vorba de un subiect care nu tine de moda sau alte chestii, mai sunt si aia care pun intrebari stupide ca si cea de mai sus "cu ce sa ma imbarc la banchet, ce coafura/freza sa imi fac" si asta doar releva faptul ca la 13-14 ani esti atat de batut in cap incat nu stii cu ce sa te imbraci, tipic celor din ziua de azi, si mai sunt multi ca tine, ca ea, si altii.

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru HeathLedgerForever):

Din cate observ majoritatea de abia stiu cum ii cheama si pe ce planeta se afla,multi in situatia ei, cred ca totul e roz si bine, cum a scris si secimenul de mai sus da banchetul e odata in viata dar si examenul ala, la un banchet mai poti merge, infine m-am lungit prea mult cu asta sa le explic celor ca tine si ca ea de ce foaia de hartie are doua parti.I'm OUT.

| HeathLedgerForever a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Celor ca mine?! Auch! Asta a sunat cam jignitor... Nu mi-am permis să te jignesc, doar am avut o conversație mai dezvoltată. Eu doar i-am dat un răspuns la întrebarea fetei. În fine, îmi place insistența ta, dar hai să terminăm cu asta.

| yumary a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Doamne, nu inteleg ce te face sa crezi ca fata care a pus intrebarea nu va lua nota 10 la examene?
Doar prin simplu fapt ca a pus o banala intrebare despre cum ar putea sa se imbrace la un banchet?
Daca cere un sfat asta nu inseamna ca e batuta in cap, inseamna ca tu esti prea dobitoc ( scuze ca te jignesc ) dar asta e adevarul straight face
Ai pornit o discutie care nu era in tema cu intrebarea straight face
Nu e intrebare stupida, raspunsul tau a fost penibil oh go on

| Mecoooo explică (pentru 000MadMAX000):

Am avut media geneala in clasa a 5 a 9, 91, in clasa a 6: 9:87 in clasa a 7: 9, 93 si sunt foarte pregatita pentru examen, mai fac si meditatii si chiar o sa intru intr-un liceu bun....stiu ca din media 5-8 conteaza doar 25% doar 25% dar draga, sunt foarte pregatita pentru examen. Aici am vrut doar un sfat nu oameni fara bun simt.

| HeathLedgerForever a răspuns:

Bună, bună! Încearcă să optezi pentru o rochie care nu este lungă, deoarece te va dezavantaja. Optează pentru o rochiță drăguță și mai simplă(simplul e cel mai complicat) care să fie până pe deasupra genunchilor, să nu îi depășească! Ia-ți niște pantofiori cu toc mai mare, dar să fie comozi, căci e balul tău și în primul rând tu trebuie să te simți cel mai bine! Pantofii la fel, să fie mai simpli. Cât despre machiaj, ochii căprui sunt cei mai norocoși(ca să zic așa), căci ți se potrivește orice fel de culoare/machiaj, dar din nou îți zic: să fie cât mai simplu! Părul lasă-l desfăcut, întins, eventual cu câteva bucle lejere. Sper că te-am ajutat cât de cât, sunt sigură că vei arăta minunat! Te pup!

| cokko a răspuns:

Buna daca esti mai mica de statura ia-ti o rochie mulata si evita neaparat volanele! parul fa-ti-l bucle si prinde-l cumv intr-o parte, n-o sa se demodeze niciodata!