| Byucc a întrebat:

Heiiii TPU!
Eu am parul destul de lung (lumea spune ca e foarteeee lung) si vreau sa ma tund. Tipa care ma tunde de obicei mi-l face naspa si tot timpul plang dupa el. Tin sa precizez ca nu vreau sa tund mult din el. Ma intrebam daca as putea sa il impart in doua (sus si jos) sa il prind in doua cozi si sa tai varfurile, astfel incat sa fie in scari. Ar merge oare?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Ei, in cazul asta, asigura-te ca ai parte de ajutor.
Roaga o prietena sa vina la tine sau chiar pe mama ta, ascute bine, bine, bine o foarfeca si cauta niste tutoriale pe YouTube care sa iti arate exact ce e de facut. Tu ar trebui sa stai cat mai nemiscata in timpul procesului asta, ca si asa e vorba de masuratori ochiometrice, facute de amatori, nu cred ca are rost sa le dai si mai mult peste cap :)
Uite aici o cautare pentru "how to cut your hair in layers" http://www.youtube.com/......p?/results

Mult succes!

3 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Buna!
Pentru ce-ti doresti tu sa faci cel mai bine ar fi sa apelezi la ajutorul unui alt specialist. Acasa te pot derula o groaza de lucruri, de la unghiul in care te vezi in oglinda la pozitia ta. S-ar putea ca la final sa regreti, desi initial ti s-a parut simplu.
Mai tine cont si de faptul ca cineva specializat te va tunde cu o foarfeca potrivita, nu ceva ce are prin casa. Asta e tare important pentru ca o foarfeca oarecare poate duce la deteriorarea varfurilor.

| Byucc explică (pentru Cat):

Eu stau intr-un oras mic si este o singura femeie care stie sa mai tunda cat de cat si nu imi place ce face ea. Neavand timp de plimbat si cautat stilisti ma gandeam sa ma tund acasa. happy

| Cat a răspuns (pentru Byucc):

Ei, in cazul asta, asigura-te ca ai parte de ajutor.
Roaga o prietena sa vina la tine sau chiar pe mama ta, ascute bine, bine, bine o foarfeca si cauta niste tutoriale pe YouTube care sa iti arate exact ce e de facut. Tu ar trebui sa stai cat mai nemiscata in timpul procesului asta, ca si asa e vorba de masuratori ochiometrice, facute de amatori, nu cred ca are rost sa le dai si mai mult peste cap :)
Uite aici o cautare pentru "how to cut your hair in layers" http://www.youtube.com/......p?/results

Mult succes!

| EllaC2710 a răspuns:

Mai bine mai astepti, si cand ajungi intr-un orasel cu mai multe salane de tuns, mergi si te tunzi acolo. Altfel s-ar putea sa nu iasa tocmai bine.