| GrecuMariaaa a întrebat:

Buna, TPU, vreau sa imi vopsesc parul cu vopsea fara amoniac. Dar nu stiu ce brand sa aleg. Puteti sa imi spuneti experienta voastra si ce nuanta as putea sa aleg?
Vreau sa imi fac parul saten-aramiu sau blond-aramiu. Imi place cum arata Syoss Worm Copper.
Siii as avea nevoie si de un mic sfat in ceea ce priveste intretinerea parului vopsit.
Pup :*

8 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

De ce alegi sa te vopsesti si mai tarziu sa ai probleme cu parul? Cu siguranta culoarea lui naturala este mai mult decat frumoasa.

| GrecuMariaaa explică (pentru Csander):

Imi place sa ma complic cred laughing

| Csander a răspuns (pentru GrecuMariaaa):

Lucruile complicate sunt frumoase si au farmecul lor, dar tind sa cred ca schimbarea fizica e facita doar pentru a impresiona pe altii, nu pe tine insati.
E doar un sfat anonim, dar lasa culoarea naturala. Schimba-i forma daca vrei o schimbare.

| GrecuMariaaa explică (pentru Csander):

Merci de raspuns, daar nu vreau sa impresionez pe nimeni. Pur si simplu sunt indragostita de nuanta asta de par.
Vopseaua nu o sa diatruga parul atat de tare. Pana la urma Shakira are o claie de par blond, iar ea s-a nascut bruneta.
Forma nu o mai pot schimba laughing deja mi am tuns parul si acum e putin mai lung de umeri....am tuns 20cm

| Csander a răspuns (pentru GrecuMariaaa):

Nu aveam de gand sa-ti schimb gandirea de altfel, de asta am spus ca e doar o opinie. Tot ce e natural e mai bun si mai frumos.
Ca si alta treaba, Shakira poate avea orice isi doreste, lucrurile stau mult mai bine cand vine vorba de sanatatea ei

| GrecuMariaaa explică (pentru Csander):

Vrei tu sa ai ultimul cuvant?

| GrecuMariaaa explică (pentru Csander):

"Shakira poate avea orice isi doreste, lucrurile stau mult mai bine cand vine vorba de sanatatea ei" laughing Cum vine asta? Eu nu pot sa am ce imi doresc dar ea poate pentru ca e mai sanatoasa decat mine?! Wtf

| Csander a răspuns (pentru GrecuMariaaa):

Era vorba de bani.