| ChocolateHeart a întrebat:

Hello TPU:*:*Am incercat sa-mi fac cateva suvite roscate cu nuantator dar nu au iesit..eu am parul saten deschis.Stiti cumva cu ce culoare mi-as putea face suvite ca sa iasa pe nuanta parului meu dar sa fie cu nuantator nu cu vopsea! Multumesc si cu ocazia asta va urez si un Craciun fericit alaturi de cei dragi:*:*

Răspuns Câştigător
| Flaviia16 a răspuns:

Tinctura de castelani e un medicament pe care il gasesti la farmacie si costa maxim 4 lei! e un lichid rosu pe care il aplici unde vrei sa fi roscata dar nu cu mana ca ramai rosie de mana laughing cu o periuta sau cu vata. De la prima spalare culoarea incepe sa-si piarda din intensitate pana la 4-5 spalari cand dispare

19 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca spui ca te-ai facut singura probabil nu ai procedat corect si nu ai pus destul nuantator sau nu l-ai lasat suficient deoarece daca te faceai corect era imposibil sa nu iasa mai ales daca spui ca e saten deschis.

| ChocolateHeart explică (pentru KellyGreen):

Nu.am procedat corect plus ca m-a ajutat si mama mea.Lam folosit exact cum trebuie doar ca nu s-a prins prea mult de parul meu.

| Flaviia16 a răspuns:

Pe saten nu iti iasa roscat happy iti iasa un visiniu inchis! Ca sa iasa un roscat frumos trebuie sa decolorezi acele suvite happy si nu te sfatuiesc laughing

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

In nici un caz nu mil decolorezlaughingdar..totusi cea mai buna prietena si-a facut si i-au iesit.

| Flaviia16 a răspuns (pentru ChocolateHeart):

Ai incercat cu tinctura de castelani? iese o culoare foarte faina numai ca dupa cateva spalari se duce dar macar nu iti strici parul cu nuantator

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

Nu nu am incercat.si cum e aia?

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

Dar se vede foarte aprins?

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

Imi poti da id-ul tau?happysa putem vorbi

| Flaviia16 a răspuns (pentru ChocolateHeart):

Flavia gya e numele meu de fb! lasa-mi un msg acolo cu id tau si iti dau add ca sa nu las aici id

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

Binehappy

| ChocolateHeart explică (pentru Flaviia16):

Am gasit dar nu stiu sigur daca esti tu...

| Flaviia16 a răspuns (pentru ChocolateHeart):

Tinctura de castelani e un medicament pe care il gasesti la farmacie si costa maxim 4 lei! e un lichid rosu pe care il aplici unde vrei sa fi roscata dar nu cu mana ca ramai rosie de mana laughing cu o periuta sau cu vata. De la prima spalare culoarea incepe sa-si piarda din intensitate pana la 4-5 spalari cand dispare

| GoldVali a răspuns:

Trebuia sa-ti iasa si asa roscat daca alegeai un roscat inchis la nuantator. Tot asta e cel mai misto.

| ChocolateHeart explică (pentru GoldVali):

Pai e destul de inchis nuantatorul dar nu se vede foarte aprins..adica doar daca te uiti atent si la lumina..altfel nu se observasad

| GoldVali a răspuns (pentru ChocolateHeart):

De ce nu te faci cu vopsea fara amoniac, nu arde aia. Si se duce la spalat, e mai slaba. Intr-o luna ramane un roscat mai deschis daca te speli la 2 zile, sau te tine 2 luni daca te speli mai rar. Mai misto decat albastru totusi.

| ChocolateHeart explică (pentru GoldVali):

Nu vreau sa-mi fac cu vopsea pentru ca am doar 15 plus ca nu vreau sa imi stric parul de la varsta asta.happy

| GoldVali a răspuns (pentru ChocolateHeart):

E fara amoniacnu iti strici parul. Eu am 16 si mama m-a lasat, de fapt ea a zis sa-mi fac ceva ca e prea aiurea culoarea ( am un saten deschis si uneori vara se vede o suvita blonda la soare).
cum vrei tu pana la urma.

| Roobeertaa a răspuns:

Pai in primul rand cand vrei o culoare alege una cu cateva nuante mai deschise sa iasa cel putin cum vrei tu. poti incerca si cu tinctura de castelani eu am facut pe cineva cu par saten inchis si a iesit roscat si e super.Bafta!

| AndradaBăă a răspuns:

Pai,sunt 90% sigura dar incearca pentru ca o prietena a incercat si a iesit. Poti incerca verde ( daca este pe placul tau ), albastru ( e mai frumos decat verde ), negru ( este o culoare draguta care merita incercata ), roz ( e super draguta ). Si cam atat. Cred ca alte culori nu ti se potrivesc dar iti mai spun, galben ( blond deschis )... Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ChocolateHeart explică (pentru AndradaBăă):

Da..as incerca cu albastru..am auzit ca merge si cu albastru de metil.