| anonim_4396 a întrebat:

Hello, TPU!

S-a vopsit cineva cu Henna? Am de gand sa ma vopsesc nuanta asta: http://www.esentialcare.ro/......amiu.html, dar nu stiu in primul rand daca ar iesi (am par saten mediu, natural - am avut doar o data, demult, suvite roscate facute cu vopsea permanenta, iar in rest am incercat doar cateva nuantatoare pe el) si daca imi strica sau nu parul.

Ce culoare credeti ca ar iesi pe un saten mediu? Se duce din culoare repede, trebuie sa ma revopsesc des? Imi decoloreaza/deterioreaza parul? Stiu ca toti spun ca Henna este benefica pentru par, dar am auzit si comentarii negative. Imi puteti da niste sfaturi?

FUNDA! :D

1 răspuns:
| teateutza a răspuns:

Stiu ca henna nu se ia prea repede, este posibil sa iti inchida un pic nuanta naturala si dupa ce se ia vopseaua dar o sa fie aproape imperceptibil, am prieteni care isi fac tatuaje cu henna.In concluzie nu iti deterioreaza parul mai mult ca alte vopsele dar nu il decoloreaza si nu se duce repede. Fundita?