| anuska a întrebat:

Help me!
De cand m-am nascut parul meu a fost foarte drept deci nu am avut nici un fir de par ondulat.
Dar acum cateva zile am decis sa ma tud deoarece aveam parul foarte lung.
Acum am parul pana aproape de cot si varfurile au inceput sa se onduleze putin worried
Oare daca imi va creste parul la loc (pana aproape de fund) mi se va indrepta ca inainte?

7 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Și dacă nu se mai îndreaptă la loc ce? E mai frumos părul ondulat decât cel drept, când le văd pe unele cu părul drept zici că le-a lins cineva părul, stai liniștită poate îți stă mai bine cu părul ondulat și în plus părul ondulat e mai frumos.

| anuska explică (pentru Isabelamaria21):

Nu ma intelege gresit... si mie imi place f mult parul ondulat dar mie mi sau ondulat doar unele suvite si arata f rau x_X

| faaalyoana a răspuns:

Cand iti va creste parul nu se va mai ondula asa.

| thegirl1 a răspuns:

Varfurile ti se onduleaza pentru ca te-ai tuns, dupa ce parul va creste la loc il vei avea din nou drept happy dar stai chill, e foarte cool sa ai varfurile putin ondulate, iti va da un stil aparte

| Luissa123 a răspuns:

Da sigur la mine e la fel drept drept iar acum sunt frezata scarite si pasul e pana mai jos de umar si firele mai mici se intorc putin dar daca o sa creasca se va indrepta la loc

| YunaFFX a răspuns:

Depinde de ce tunsoare ai acum. Daca ai o tunsoare in scari exista tendinta ca parul tau sa aiba o usoara tenta de ondulare. Daca ai o tunsoare dreapta, fara nici o scara, varfurile au o tendinta de a se rasuci spre exterior. Asa se intampla la inceput, dupa ce te tunzi (asa mi s-a intamplat si mie). E suficient ca dupa spalare sa iei o perie rotunda si sa periezi varfurile spre interior, uscandu-l in acelasi timp. Sper sa te ajute.

| larisadede a răspuns:

Nu ti se va intrepta deoarece si mie mi s-a intamplat lafel...imi pare rau