| ginchan a întrebat:

Help! Poi sa incep cu inceputul mi.am decolorat parul, varfurile mai exact, impreuna cu 3 prietene si am cdat dupa cu nuantator rosu ...nu a iesit rosu a iesit blond roscat (portocaliu) laughingimi place oricum dar azi am incercat sa.l fac cu violet de gentiana (portocaliul nu mai era asa de intens) si a iesit un gri roz...straight face ihhhhhhhh am vb cu prietenamea si mi-a zis sal spal zilnic pana se duce..intrebarea mea pot sal decolorez iar fara sa mai fac vreo prostie laughing? sau il spal pana se duce.straight face (mda sunt mai nebuna tongue ) funda multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca dupa ce te-ai decolorat ai folosit doar nuantator e doar chestiune de timp pana se va duce si va ramane blond din nou.Foloseste sampon head&shoulders care e mai dur cu parul si va ajuta sa se stearga nuantele alea mai repede. Apoi ia-ti un rosu mai turbat care oricum se va mai estompa in timp si va ramane o culoare frumoasa.Dar daca vrei alta cuoare poti folosi din nou violet de gentiana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa il speli pana se duce. Altfel s-ar putea sa iti iasa o culoare oribila.

| Ligii a răspuns:

Ehii happy gandeste-te bine la ce rezultat vrei sa ajungi, daca vrei rosu trebuie sa iti vopsesti parul cu o vopsea foarte buna (marca buna Wella) si poate ar fi bine sa o faci de doua ori (nu ambele in aceea zi, fa-le in jur de 2 saptamani)... daca vrei violet e putin mai complicat gaseste o marca buna si care sa acopere bine blondul happy .....gandeste-te bine unde vrei sa ajungi si apoi spune-mi big grin

| ginchan explică (pentru Ligii):

Acum am un gri roz oribil crying si trebuie sa.l spal pana se duce macar putin dupa asta o sa ramana cv intre blond si gri ......si ma rog eu il vreau rosu.tongue

| ginchan explică (pentru Ligii):

Vreau sa-l fac rosu...dar o sa ramana o culoare naspa dupa ce se duce violetul de gentiana care a iesit gri-roz oribil in parul meu...ce pot sa fac?

| ginchan explică (pentru Ligii):

Il vreau rosu ..restul au fost incercarii nereusite cu nuantator sau viletul de acum oribil iesit pe parul meu.....problema e ca nu stiu ce culoare o saiasa dupa ce imi spal bine violetu ....si daca o sa prinda vopseaua? ma poti ajuta?
big grin

| Ligii a răspuns (pentru ginchan):

Draga mea acum ceea ce poti face e sa vopsesti rosu intens inchis ca sa nu fi rosu foc (sau asta numai daca tu vrei) si repeta vopseaua pentru ca acum parut tau e fara pigmente in el si are nevoie de pigmentele din vopsea...cand o sa il faci o sa vezi ca incet incet cado jos culoare dupo o saptamana refa din nou si ai sa vezi ca o sa tina mai mult happy astept raspunsul tu dupa ce o sa faci ceva cu parul un pupic si succes big grin sa fie cum ti-ai dorit!

| Anonim2404 a răspuns (pentru ginchan):

Mai bine il speli odata pe sapt si bine, altfel il strici.