| miha2700 a întrebat:

Hey cine poata sa imi spuna niste vraji nu vreau parerile celor ce nu cred in asa ceva.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu ai trecut prin ce am trecut eu asa ca nu ai cum sa intelegi ce am simtit si vazut, "Vraji de la Dumnezeu" ce tot spui acolo vrajile nu sunt de la Dumnezeu lasate pe pamant, e adevarat ca Dumnezeu te poate blestema DAR numai El are voie sa faca asa ceva pe pamant vrajitoarele care vrajesc lumea si fac farmece si altele comit un mare pacat chiar unul foarte mare prin Biblie asa ceva e interzis chiar scrie si in Biblie sa ne te duci la vrajitoare, sa nu vrajesti persoane cu ajutorul lor, sa nu te duci la ele pentru aflarea viitorului, mai pe scurt Dumnezeu a lasat pe pamant doar cele 10 porunci, nu a lasat vraji asta e o prostie cat capul tau de mare ce a lasat el sunt rugaciunile ATAT!
Nu ma apuc sa iti explic tie teoria cuiului, nu ai practicat ocultul nu ai habar ce e aia dar totusi vorbesti, ceea ce am vazut nu a fost "lumea viselor", a fost real nu am visat, nu am fumat sau tras porcarii pe nas.

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Am trecut prin experienta asta si iti spun eu nu te apuca de asa ceva, de facut vraji/satanisme am facut asa ceva am fost curios si nu a iesit nimic bun din asta, nu ai vrea sa visezi urat noapte de noapte si sa incepi sa vezi tot felul de ca**turi si umbre pe pereti noaptea printre multe alte ciudatenii care si acum imi dau fiori cand ma gandesc la ele si ca mi s-au aratat.
Nu incerc sa te opresc doar sa te avertizez dar daca vrei sa te apunci de practicarea ocultului multa bafta si asteapta-te la ce e mai rau, mie mi-a distrus viata dar bine ca m-am oprit cand inca mai puteam, pentru binele tau nu o sa iti spun ceea ce vrei sa stii, o sa spun doar ca ceea ce cauti tu adica vraji adevarate nu le gasesti pe internet.

| SilentHillLover a răspuns (pentru MarianWLF):

Si eu vad ra**turi prin casa. E posibil sa-mi fi facut cineva "vraji"?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MarianWLF):

Ai fost in sleep paralysis? Daca da, poti continua. Nu e real ce vezi, sunt Halucinatii Hipnagogice(HH), complet inofensive fizic, iar la nivel mintal, daca iti repeti ca nu te poate rani, vei incepe sa nu mai dai inportanta.
Nu baga in ceata fata, sunt o multime de "vraji"(sa le zicem asa) bune, de la Dumnezeu.

| MarianWLF a răspuns (pentru SilentHillLover):

Depinde, asta e mai rar sa te vrajeasca cineva, poate fi un spirit poate fi imaginatia care e foarte puternica, daca stai singur/singura, seara in casa normal ca iti imaginezi diverse lucruri imaginatia incepe sa lucreze si pare ca incepi sa vezi sau sa auzi diverse chestii poate fi doar in mintea ta oricum nu se exclude nici posibilitatea unei bantuiri, depinde si daca tot ce vezi/auzi prin casa se intampla de mai mult timp.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MarianWLF):

„Toate câte cereţi rugându-vă, să credeţi că le-aţi primit şi le veţi avea!"
(Marcu 11, 24)

Un pasaj cat se poate de subiectiv.
Nu de vrajile de la vrajitoare vorbeam, ca doar de aia am pus intre ghilimele cuvantul "Vraji".
Si imi cer scuze in legatura cu interpretarea experientelor tale. Cu ce spusesesi pana in prezent, paralizia somnului era cea mai probabila varianta, din punctul meu de vedere. Scuze, din nou.

| MarianWLF a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu ai de ce sa iti ceri scuze ti-ai spus doar parerea nu e nimic rau in asta tot ce am vrut sa spun e ca nu am fost in lumea viselor, crede-ma am avut perioade in care nu inchideam un ochi noaptea de frica, vedeam nu stiu cum sa spun nu cred ca exista cuvinte sa descriu ciudatenile alea, stiu doar ca tot cu ajutorul lui Dumnezeu am iesit din asta, intr-o seara nu am mai suportat galagia din camera mea cu toate ca eram singur in camera, m-am imbracat am iesit afara era 5:20 dimineata, m-am dus direct la biserica si am stat pe trepte pana s-a deschis, am intrat inauntru nu imi aduc aminte cat am stat inauntru dar stiu ca m-am rugat mult, la iesire langa usa statea un om al bisericii un pastor sau nu stiu cum ii zice, i-am spus ca sunt chinuit de duhuri rele, mi-a spus sa vin in fiecare duminica la biserica mi-a dat o icoana mica in ziua aceea si o rugaciune pe care urma sa o zic cand ajung acasa pentru alungarea duhurilor rele, cu timpul galagia din mine a inceput sa dispara si sa vina in locul ei linistea si pacea. Asta a fost mana Domnului.
De asta cand am raspuns la intrebare i-am spus fetei sa stea departe de asa ceva, nu stie ce face.

| SilentHillLover a răspuns (pentru MarianWLF):

Draci...am vazut in camera un tip care se uita la mine. M-am bagat cu capul in perna si am auzit ceva cazand, dar n-am indraznit sa ma uit. Dimineata aveam sticla de suc varsata pe peste tot... sad. Dar sa stii ca de cand ma rog totul este bine si cosmarul s-a cam terminat de cativa ani buni. Cu toate ca mai am contacte.

| MarianWLF a răspuns (pentru SilentHillLover):

Doar atat iti zic mergi cu Dumnezeu te va ajuta, daca mai ai senzatia ca o entitate te bantuie cand incepe sa se manifeste spune rugaciunea asta:
Doamne, viforul necazurilor se ridica asupra mea si duhurile necurate nu-mi dau pace, dar intru Tine imi pun toata nadejdea si pazei Tale ma incredintez intreg (intreaga), ca Tu cunosti pricina raului care ma bantuie si esti dezlegarea tuturor legaturilor necurate. La Tine toti perii capului meu sunt numarati.

De Tine toti demonii stiu si se cutremura. Deci pe Tine Te rog, Doamne, Atotputernicule, sa indepartezi de la mine orice duh necurat si orice rau pierzator de suflet, scotandu-ma pe mine biruitor peste toata facatura diavoleasca, sub acoperamantul dreptei Tale si intru crucea Ta cea atotizbavitoare.

Ca Tu esti intarirea si scaparea noastra in veci, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava Iti inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.
E o rugaciune protectoare pentru alungarea duhurilor rele.
Seara faina!

| NameBIKE a răspuns (pentru MarianWLF):

Salut si mie mi s-a intamplat fix ca tie am visuri urate de fiecare data aproape, am avut si paralizie in somn si mai demult maicamea spunea ca cica tatal meu in care urmeze sa divorteze facea vraji, tot ma gandesc la chestii urate noapte de noapte si tot felul de chestii in capul meu, asta e de 1-2 ani. si azi o fata(prietena) a spus ca vrea sa incearca sa faca magie, si cica a zis ca a facut pe mine, chiar daca probabil a glumit eu nu stiu ce sa fac. ce imi zici de chestiile astea? si scuze ca au trecut 7 ani de la aceasta intrebare si iti aduc amintiri vechi in cap

| MarianWLF a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu ai trecut prin ce am trecut eu asa ca nu ai cum sa intelegi ce am simtit si vazut, "Vraji de la Dumnezeu" ce tot spui acolo vrajile nu sunt de la Dumnezeu lasate pe pamant, e adevarat ca Dumnezeu te poate blestema DAR numai El are voie sa faca asa ceva pe pamant vrajitoarele care vrajesc lumea si fac farmece si altele comit un mare pacat chiar unul foarte mare prin Biblie asa ceva e interzis chiar scrie si in Biblie sa ne te duci la vrajitoare, sa nu vrajesti persoane cu ajutorul lor, sa nu te duci la ele pentru aflarea viitorului, mai pe scurt Dumnezeu a lasat pe pamant doar cele 10 porunci, nu a lasat vraji asta e o prostie cat capul tau de mare ce a lasat el sunt rugaciunile ATAT!
Nu ma apuc sa iti explic tie teoria cuiului, nu ai practicat ocultul nu ai habar ce e aia dar totusi vorbesti, ceea ce am vazut nu a fost "lumea viselor", a fost real nu am visat, nu am fumat sau tras porcarii pe nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dumnezeu uraste vrajitorii, nu-i primeste in cer.
Poftim, sa nu zici ca sunt rea,
http://magie-vraji.blogspot.ro/
Te pup!