| Ardelean_Liana_1976 a întrebat:

Hey, fetelor, vreau sa imi schimb look-ul! Dar nu cumparandu-mi alte genuri de haine, ci transformandu-le!
Sugestii?

Răspuns Câştigător
| PamPamPaaaam a răspuns:

Imbracate si fa-ti parul fix asa cum iti place. Nu conteaza parerea lumii. Lumea mereu te va critica indiferent de "look-ul" tau big grin.

| Ardelean_Liana_1976 explică (pentru PamPamPaaaam):

Meriti sa castigi, deoarece mi-ai dat o idee pe care o stiam, dar nu eram sigura de ea!

7 răspunsuri:
| Kim002 a răspuns:

PARUL
daca il ai lung ai putea sa-l filezi sau sa-l tai in trepte, cum iti sta tie bine.
sau daca ai par scurt fa-ti varfurile colorate (daca esti bruneta incearca sa-ti faci din ce in ce mai deschis de la radacina daca esti blonda cumpara-ti un sampon cu reflectii auri ) si incearca sa-ti faci impletituri ( cauta pe youtube hair tutorial for long hair/mediu hair/short hair).
PS : un sfat pe care nu il stie toata lumea, pentru volum, pune intr-o sticluta apa si 2-3 lingurite de sare si agita-l si dai cateva jeturi;) am vazut la o emisiune americana si chiar merge.

FATA
sa te speli zilnic si fa-ti din fucte tot felul de masti de hidratare. de exemplu din banane si ou, il lasi jumate de ora si bum ai fata mai fin, pune-ti niste castrabeti sau cartofi reci pe ochi pentru punghiile de sub oci si cearcane. Mai da-te cu font de ten putin rimel un ruj care sa ti se potriveasca cu tenul ( gasesti pe google sau youtube asa ceva ) un blush, corector si bum, esti gata

PIELE
NU UITA DE CREMA DE CORP + CREMA DE FATA.

HAINE : poti sa-ti decolorezi unele haine si sa cauti vopsea de haine si sa le faci ce vrei ( gasesti tutoriale si pe youtube cum sa-ti colorezi hainele ), sau niste pantaloni normali, poti sa-i tai un pic.
Despre haine uite aici un site care te v-a ajuta http://chicisimo.it

Bafta :*
PS : scuze daca am greseli de ortografie!

| Ardelean_Liana_1976 explică (pentru Kim002):

Multumesc, am doar 11 ani si nu vreau, + nu am voie sa ma vopsesc, dar aplicarea unor benzi colorate pe haine e o idee ok!
Multumesc mult, dar nu vreau sa imi fac chiar o schimbare radicala, ma refeream la haine, oricum multumesc!

| Kim002 a răspuns (pentru Ardelean_Liana_1976):

Nu stiam ca ai 11 ani :3

| Ardelean_Liana_1976 explică (pentru Kim002):

Nu-i nimic, oricum merci de ajutor! happy

| Kim002 a răspuns:

Am uitat de unghii, sa-ti fie data forma( patrat-rotund-stileto) + CURATE,date cu un intaritor si cu oja colorata, poti sa-ti faci si modele(gasesti pe youtube, cauta tutorial nails ), dar inca ceva, inainte sa te faci cu oja colorata sa dai cu intaritor, deoarece ti se ingalbeneste unghia de la oja. :*

| AndraaaN a răspuns:

Cauta 'Deea Cudeea' pe youtube happy are niste tutoriale foarte fainewinking