| Marixx a întrebat:

Hey happy Deci am o intrebare >>ONLY FOR GIRLS big grin. La ora de engleza am cerut voie sa ma duc la baie, si aveam ciclu. Pana aici nimic ciudat laughing Dar mi-a curs o gramada de sange si m-am patat foarte rau (tot sange, vreo 3 pete mari pe pantaloni si tamponu' prafsad ), si m-am speriat si am inceput sa plang laughing *DOCTORUL A ZIS CA NAH, ASA AM EU FLUXUL*. Si m-a intrebat doamna de english cand m-am dus in clasa ce s-a intamplat, si i-am zis ca ii zic in pauza... I-am zis in pauza si am stat de vorba, sa explicam subiectul asta, ca ora viitoare aveam sport iar dansa avea ora libera. Si au mai stat vreo 2-3 fete care aveau si ele problema asta in clasa. Dar faza e ca un baiat a reusit sa se strecoare in clasa, si sa auda tot ce am vorbit noi. Si dupa ceea s-a dus sa spuna la toata clasa de e m-am speriat si astea... Si acum cand l-a intrebat profa daca e adevarat ca a stat in clasa in loc sa se duca la ore, nu recunoaste, si acum toata clasa rade de mine si ma striga 'domnisoara ficosica' crying(( ce sa fac? VA ROG URGENT!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie sa bagi in seama copilariile astea, cand o sa se maturizeze si ei o sa inteleaga ca e un lucru normal.Si mie mi s-a intamplat de multe ori si ma simteam nasol ca eram patata de sange dar colegii mei au bun simt si se fac ca nu observa. Oricum eu sunt la liceu, in clasa a 6 a nu te poti astepta ca ei sa te inteleaga, sunt inca la stadiu de ras...
Si cand esti in perioada asta foloseste la scoala numai absorbante mari(de noapte) pentru ca daca ai fluxul mare te patezi ingrozitor cu alea mici.

| Marixx explică (pentru Bondarel99):

Am folosit din astea mari straight face Mai aveam putin si imi puneam 15, orice doar sa nu ma mai patex laughing Merci pentru raspuns big grin

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Copii... in ce clasa esti? si nu ii baga in seama

| Neo12 a răspuns:

Nu ii mai baga in seama.
Este normal ca fetele de varsta ta sa le vina menstruatia.Cand o sa mai creasca si ei putin si o sa se maturizeze o sa inteleaga.
Asa faceau si cei de la mine din clasa dar noi fetele cand ne ziceau astfel de lucruri ii ignoram.

| justHISgirl a răspuns:

Hey nu fi trista, nu merita.este doar un baiat 'limitat' care nu se poate impune printre baieti, si incearca sa injoseasca pe altii. ignora-l pe el si toate comentariile lui, pentru ca adevaratii colegi, prieteni te vor sustine si nu vor atrage atentia tuturor prostilor

| Alecsandrrra a răspuns:

Nu trebuie sa ii asculti, asta este ceva normal.Nimeni nu ar trebui sa rada de tine, mai ales daca sunt fete pentru ca si l-or li s-ar putea intampla asta intr-o zi