| AlexandraMoldovan18 a întrebat:

Am niste puncte albe si nu stiu cum sa scap de ele, daca ma puteti ajuta. Va mutumesc anticipat. Ofer FUNDA

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Cred ca te referi la puncte de grasime. Cere ajutorul unei cosmeticiene, am o prietena cu exact aceeasi problema si aceeasi procedura a urmat-o. Punctele de grasime i-au fost extrase, insa a fost nevoie de mai multe sedinte.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Punctele albe de grasime sunt in general cauza de acumularea de sebum in pori sau unui regim alimentar bogat in grasimi.
Eu dupa ce am fost la doctor mi-a dat sa imi cumpar creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru ca sunt foarte puternice mi-a zis medicul.
Uleiul de arbore de ceai este un luptator foarte bun impotriva cosurilor, punctelor negre sau punctelor albe de grasimi, de asta se fac si multe creme cu ulei de arbore de ceai.
Iti zic ca cremele astea pe baza de ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, m-au ajutat sa scap de punctele albe de grasime de pe fata iar tenul meu a devenit foarte curat.
Ti le recomand daca nu ai revolzat problema cu punctele albe.

| LikeNike a răspuns:

Mai bine du-te la un doctor dermatoloc

| emiliaa07 a răspuns:

Salut,
pe fata? exista masca exfolianta care te ajuta...sau masca care se pune pe fata si trebuie sa stai vreo 20-30 de min cu ea si cand o iei iti ia si din puncte.