| Pinky2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare: Am 14 ani si de cand m-am nascut am cearcane care uneori sunt proeminente, iar uneori nu. Nu este din cauza stresului sau a oboselii, ci asa m-am nascut. Doctorii au spus ca este genetic. Nu prea stiu cum sa le maschez, dar am auzit despre un fel de interventie chirurgicala pentru eliminarea cearcanelor, dar doar de la 18 ani. Poate imi dat voi niste sugestii sau remedii. Fara fond de ten! Multumesc. Funditahappy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Ti-ai facut analize la ficat?
Cumpara-ti un corector/anticearcan cu unu doua nuante mai deschis decat culoarea tenului tau si aplica-l prin miscari circulare cu degetul sau pensula pe cearcane dar si pe pleaoapa mobila.

| Pinky2000 explică (pentru BiuL):

Ok, mersi de sfaturi, dar fara suparare, ce legatura are ficatul cu cearcanele? happy

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Încearcă să foloseşti un anticearcăn/corector:
http://www.produsecosmetice.ro/anticearcan__corector-c71.html

| Zenithf a răspuns:

Cred ca la tine este vorba de pigmentarea pleoapelor, nu de cearcane. In cazul acesta, poate cel mai bine ar merge sa eviti bronzatul in zona fetei, sa porti palarii cu boruri largi, iar cand esti la plaja iti tii fata acoperita.