| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Ce mai faceti? imi zice-ti si mie va rog niste,, leacuri " babesti pentru cresterea mai rapida a parului, va rog?

Răspuns Câştigător
| mikyana a răspuns:

Tratament simplu cu ulei de ricin - Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Se recomanda masarea parului in fiecare seara, timp de 5-10 minute, apoi clatirea parului cu putin sampon si apa din abundenta.

Fiertura de brusture – Se fierb 4-5 linguri de radacina de brusture intr-un litru de apa, se da un clocot si apoi se lasa fiertura la racit pana devine calduta. Se spala parul cu aceasta si se maseaza intens la radacina. Pentru efecte foarte bune contra caderii parului puteti pune in apa si urzici (frunze sau sub forma de plicuri de ceai) si masati parul cu fiertura obtinuta.Tratament simplu cu ulei de ricin - Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Se recomanda masarea parului in fiecare seara, timp de 5-10 minute, apoi clatirea parului cu putin sampon si apa din abundenta.
Fiertura de brusture – Se fierb 4-5 linguri de radacina de brusture intr-un litru de apa, se da un clocot si apoi se lasa fiertura la racit pana devine calduta. Se spala parul cu aceasta si se maseaza intens la radacina. Pentru efecte foarte bune contra caderii parului puteti pune in apa si urzici (frunze sau sub forma de plicuri de ceai) si masati parul cu fiertura obtinuta.

5 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Varianta fizica e c m ok: tine-ti parut prins ziua si desfacut noaptea (sau invers). Ideea e ca parul e fortat sa creasca mai repede daca il ai prins. Dar nici nu poti sta cu el mereu prins, fiindca are nevoie sa se "aeriseasca". Acum intelegi raspunsulwinking

De asemeni mai trebuie sa stii ca fiecare om are propriul ritm de crestere a parului. Un exemplu clar: Desi in mod general creste cu 2 cm/ luna, lui barbate-meu ii creste mai repede de-atat iar mie imi creste cu un cm in 2 luni. De-asta eu ma tund scurt iar el are plete.

| fuckThisLife a răspuns:

Foloseste uleiul de ricin de la plafar...este bun chiar pentru sprancene si gene.ca sa creasca mai repede.sau mai mari...succesul e garantat.si nicoleta luciu il folosea

| mikyana a răspuns:

Aveti nevoie de -2-3 catei de usturoi pisati bine, 3 lingurite de miere de albine, o lingura de ulei de ricin, 3 galbenusuri de ou si 5 lingurite de ulei de masline. Se amesteca toate ingredientele pana cand obtineti un continut omogen. Se aplica masca pe parul uscat si se maseaza timp de 5-10 minute scalpul si radacina firelor de par. Se acopera apoi capul cu un prosop caldut si se sta cu masca timp de o ora. La final va spalati parul cu putin sampon hidratant si apa din abundenta. Aceasta masca se recomanda o data pe saptamana, iar in cazurile grave de cadere a parului de 3 ori pe saptamana, asociind si tratamentul cu ulei de ricin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac bine ma enervez ca sunt toata numai zmeura si vitamina C pe mine :-l si biroul la fel frustrated.
Nu te mai increde in asa ceva, foloseste produse de ingrijire a parului special concepute pentru parul tau. Cand parul e hranit corespunzator creste frumos si sanatos. Foloseste o masca o data sau de doua ori pe saptamana.
Si tunde varfurile o data la 2-3 luni, ca sa nu te trezesti ca trebuie sa tunzi mai mult dintr'o data.

| JulianD a răspuns:

1. nu te spala pe cap in fiecare zi cu toate sampoanele posibile, nu faci decat sa-l distrugi mai tare!
2. nu folosi gel si fixativ la maxim
3. nu iti intinde parul cu placa in fiecare zi
4. spala parul doar cu apa si la 2 -3 zile cu sampon
5. sport si alimentatie sanatoasa
6. masaj capilar pentru inbunatatirea circulatiei in acea zona