| ShowYourSwag a întrebat:

Niste leacuri babesti pentru volumul parului?

Răspuns Câştigător
| iulikka a răspuns:

Pentru o coafura cu volum, trebuie sa-ti tunzi parul in scari, la o lungime medie. Se stie ca, cu cat parul este mai lung, cu atat pierde din volum. Si daca, totusi, esti indragostita de o podoaba capilara cat mai lunga, iti poti strange parul inainte de culcare intr-o coada in varful capului.

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Singurul leac "băbesc" pe care-l știu, este uleiul de ricin.
Aplică pe rădăcinile de păr, cu 40 de minute înainte de a face baie la cap, după care spală și clătește normal.
Acesta se găsește la plafar, și costă 4-6 lei.
Baftă!

| fustiteTUTU a răspuns:

Eu folosesc sampon cu extract de urzica. E f bun. E bine sa folosesti ceai de urzica la clatire.

| n1445 a răspuns:

Da'l cu petrol...te dai intr'o dimineata in care stii ca nu mergi nicaieri si in ziua urmatoare il speli (poate e necesar sa'l speli de mai multe ori sa iasa mirosul sau sa fie un sampon foarte parfumat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa baie il perii, stai 10 minute sa se mai usuce un pic si dupa il prinzi in coada in varful capului si il ti asa. Eu il las si peste noapte si am mult volum dar evit sa imi prind si bretonu.

| astamika24 a răspuns:

1.Sunt in tema, deci te inteleg. In primul rand, daca folosesti balsam dupa spalare, renunta la el, nu e deloc bun pentru parul cu fir subtire si fara volum. Foloseste sampoane care nu usuca prea tare parul iar la clatire foloseste o apa cat mai putin calda, atat de rece cat suporti. Si la final poti clati cu apa in care ai pus o lingura de otet de merge, dezavantaj mirosul. Insa il poti estompa cu spuma de par, atunci cand e uscat.
2.Sunt aliatele tale dacă le folosești: șampon și balsam pentru volum, spuma de păr pentru volum, bigudiurile, peria de ondulat, etc.
3.fixativ de la amway cu infuzie de ceramide(si eu folosesc si e ff bun)