| anonim_4396 a întrebat:

cum sa ma imbrac si eu la scoala?

Răspuns Câştigător
| BiancaDenisa a răspuns:

Buna! Daca ai uniforma, in uniforma, iar daca nu urmatoarele solutii ar merge:
1.O camasa (ce culoare doresti) cu o curea subtirica la mijloc(doar daca ai daca nu poti fara), o pereche de blugi mai stramti(nu evazati) si o pereche de balerini sau tenesi draguti. Poti adauga si niste accesorii. de exemplu:poti atasa o bratara si o pereche de cercei mai interesanti alaturi de un lantisor finut.
2.o ereche de pantaloni scurti(de blugi sau negri) si o pereche de ciorapi lungi,subtiri mov mai inchis,sus o bluza neagra, mov, alba si deasupra o geaca de blugi sau un bolero negru cu o pereche de balerini asortati.
3.o pereche de colanti(negri de preferabil pentru ca merge la orice)o camasa lunga cu o centura in mijloc si accesori + o pereche de tenesi.
4.blugi(ce culoare vrei)+un tricou dragut cu un sacou deasupra + balerini sau daca esti mai mare si ai voie o pereche de pantofi cu toc.
Mult succes! Sa stralucesti la scoala! happy

5 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

O tinuta frumoasa ar fi o pereche de blugi albastrii cu o curea maro impletita. Apoi, iti iei o camasa alba si o bagi in pantaloni.Iti mai iei niste accesorii si o pereche de platforme si esti gata de scoala :*.

| Siracuzia a răspuns:

Bună! De preferat ar fi să te îmbraci în uniformă, aşa ar fi cel mai sigur şi cel mai bine.Crezi că se poate? Dacă nu,nişte pantaloni închişi la culoare,dacă nu îţi plac cei de stofă,o cămăşuţă albă de preferat,iar pe dedesubt îţi poţi pune tricoul sau bluza preferată,in picioare să zicem tenişi. Dacă eşti o domnişoară mai cochetă,un sarafan negru,lung(roşu dacă eşti în clasele I-IV),o pereche de ştrampi albi sau negri,pantofi negri cu toc în picioare,o cămaşă albă pe dedesubt, în cap o bentiţă de culoare albă. Crede-mă că este o combinaţie decentă şi frumoasă, de şcoală.

| nevermind_3854 a răspuns:

Decent.

| ZipercooDe a răspuns:

Cum vrei, atat timp cat e decent...

| Tadotaki_8217 a răspuns:

Cu blugi [ albastru sau negru -depinde ce ai tubig grin] cu bluza alba și vesta. -> Cum se îmbracă orice elevwinking