| Panteraa a întrebat:

De ce dupa ce ma dau cu tus la ochi chiar si o linie subtire ma murdaresc pe pleoapa? Adica daca stau asa mai mult timp se i-a tusul pe pleoapa in sus si se vede urat. Cum sa evit asta?

7 răspunsuri:
| Mirunaaaa a răspuns:

Încearcă să foloseşti o bază pentru fardul de pleoape sau să stai 2-3 minute cu ochii închişi până se usucă complet tuşul happy.

| DeeaV a răspuns:

Asteapta putin sa se usuce tusul, nu te grabi sa deschizi ochiul, daca nu, sterge cu coltul unui servetel umed.

| Panteraa explică (pentru DeeaV):

Il las sa se usuce. Problema este ca se i-a chiar si dupa o ora dupa ce l-am aplicat.

| DeeaV a răspuns (pentru Panteraa):

Nu e bun tusul. Iti recomand de la firma Rimell London. Sunt putin mai scumpe dar merita si te tin destul de mult.

| Panteraa explică (pentru DeeaV):

Pai am vreo 5 tusuri de la firme diferite si toate sunt asa.

| DeeaV a răspuns (pentru Panteraa):

Cele de la Rimell sunt cele mai bune, eu am o problema asemanatoare cu creionul de ochi, imi fuge in 10 minute, de asta nu il folosesc niciodata. Aplica un fard inainte sau putina pudra.

| Hace a răspuns:

Aplica inainte un fard nude sau alb si nu vei mai avea probleme happy.