| Ikaross a întrebat:

Hey TPU!
De la un timp au inceput sa-mi apara multe cosuri :-s
Puteti sa-mi spuneti un remediu natural sau daca nu o crema ceva...
fundita :*

Răspuns Câştigător
| adela453 a răspuns:

Uite iti dau un site care ar putea sa-ti fie de ajutor www.tarabaverde.ro/2012/03/29/top-7-remedii-naturale-impotriva-cosurilor/

| Ikaross explică (pentru adela453):

Multumesc, metoda cu lavanda a mers foarte bine

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o dereglare hormonală sau o infecție a pielii.
O mască pe bază de acid salicilic, un tonic antiseptic.
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

Crema cu extract de melc de la Herbagen

Răspuns utilizator avertizat
| Camelisa a răspuns:

In primul rand NU sparge cosurile! Risti sa se infecteze si nu o sa te alegi cu nimic bun, ba din contra.In al doilea rand spala-te pe fata cu un sapun cu PH-ul de 0, 5(in principal sunt sapunuri de copii)iar apoi poti folosi o creme hidratanta naturala, poti merge in farmaciile naturiste acolo indrumata de asistent iti va propune o crema pentru tipul tau de ten.
Aaa da ai putea sa incerci si crema de galbenele mai ales daca este facuta in casa, naturala.Este o crema care iti va face numai bine.Ai putea sa incerci.
Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Farmec a răspuns:

In primul rand demachierea dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.

Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă In primul rand demachierea dimineata si searal, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.
Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă

| xPuffy a răspuns:

Cel mai simplu dati cu o crema de catina.BFT!

| ozvy a răspuns:

Sall incearca sapunu asta e bun sebamed clear face la mine merge