| anonim_4396 a întrebat:

Imi pot face suvite cu creioane cerate? Daca da, cum le fac s cat rezista? Lasa cumva parul cleios?

18 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai bine cu hartie creponata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca eu am parul saten putin mai inchis

| xtembix a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa incerci, sa vezi macar cum e rezultatul.

| anonim_4396 explică (pentru xtembix):

Acum incerc...ce zici de roz? sau rocat? merge si cu carioca?

| xtembix a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, normal ca merge, numai ca la carioca stai mai mult timp. Sa-mi zici ce-a iesit. Chestia asta e doar de joaca, nu dureaza mult culoarea.

| anonim_4396 explică (pentru xtembix):

N-a iesit nimic... si m-am dat cu negru

| xtembix a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai voiai sa iasa suvite negre de te-ai dat cu negru?

| anonim_4396 explică (pentru xtembix):

Dar cu ceva acuarele? acrilice?

| xtembix a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, eu ti-am zis ce am incercat si eu si a dat roade-> marker.

| anonim_4396 explică (pentru xtembix):

Acum ca am intrebat asta mi-am tras o suvita cu acuarela lichida roz si a iesitsuper fain...dar mi-am spalat suvita.Am lasat sa se usuce si am pieptanat-o.Chiar a iesit frumos

| xtembix a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca in sfarsit ai reusit sa iti colorezi parul :*

| anonim_4396 explică (pentru xtembix):

Merci...asta e bifata, mai am cu creta si hartie creponata :* tongue big grin

Răspuns utilizator avertizat
| CMaria21 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sincer mai bine lasa-l asa decat sa iti degradezi parul

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Da,se poate, dar cu pasteluri soft pentru pictură. Rezistă cam 1 zi şi nu lasă părul cleios, dar
există riscul să îţi murdăreşti puţin hainele.

| Myary a răspuns:

Ai de.

| biancapop47 a răspuns:

Da,se poate, dar cu pasteluri soft pentru pictură. Rezistă cam 1 zi şi nu lasă părul cleios, dar există riscul să îţi murdăreşti puţin hainele.
Aici este canalul meu de YouTube http://www.youtube.com/user/BiancaPop47?feature=watch cu videouri de beauty, fashion şi DIY. Poate dai un subscribe, pentru că intenţionez să fac un video despre cum poţi să îţi faci astfel de şuviţe.Merci.