| AleJenner1234 a întrebat:

Revin din nou cu ceva de genul.
Am parul ondulat si in scari. Suvitele de dedesubt, cele mai lungi sunt cam drepte. Dar cele scurte de deasupra si in special cele din fata sunt ondulate(aproape creț ). Eu vreau parul drept, m-am saturat de aspectul de corcitura. Mi-am luat sampon pentru netezire si balsam si tot asa sta.(m-am spalat o sg data pe cap cu ele) Nici nu pot sa-l piaptan ca dupa sta bufant zici ca sunt din jungla.
Stiti ce aș putea sa folosesc ca sa-l indrept? Fara placa va rog. Daca folosesc regulat samponul si balsamul isi vor face efectul? Il vor indrepta? Am auzit si de laptele de cocos, a incercat cineva? M-am gândit sa imi cresc parul si sa imi fie taiat tot drept, nu in scari. Dar pana creste dureaza ceva... Careva care a reusit sa-si indrepte parul sau stie pe cineva?
Dau funda❤

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Sampoanele alea nu au nici un efect, degeaba te speli cu ele ca nu iti indreapta parul.
Nu inteleg de ce nu vrei sa folosesti o placa, sa stii ca nu e cum ai auzit pe la babe, ca iti arde parul si nu mai ramai cu nimic in cap. Firul tau de par e gros, pentru ca ai parul cret, de aia e si mai aspru, deci nu iti distrugi parul. Placa din ceramica e buna si evident mai scumpa, si trebuie sa folosesti si produse de protectie termica. Daca e sa o luam asa si feonul iti distruge parul, si apa de la robinet cu care te speli pe cap chiar si soarele, deci degeaba eviti placa. In fine, treaba ta.
Mai e o metoda, dar nu e intotdeauna 100% ca functioneaza. Trebuie sa iti prinzi parul intr-un anume fel dupa ce te speli, dar vei dormi cam chinuita ca daca ti se desprinde, adio par drept. Si cand e umezeala in aer sau e mai mohorat afara, ploua, ti se pufoseste, isi revine la loc. Am sa iti las un link pe yt sa vezi despre ce e vorba, mai poti cauta si alte exemple dar toare sunt cam la fel. bafta.
https://youtu.be/m1RO-d1Z9Hs