| Anonimus345642235 a întrebat:

Recent am citit pe internet ca berea îți face parul drept. Eu am parul ondulat și cele ca mine știu cum arata după ce ma piaptăn de aceea as vrea sa mi-l îndrept cat mai natural. A încercat cineva sa-și îndrepte parul cu bere? Sau am mai văzut una cu oțet de mere. A încercat cineva? A mers?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-l îndreaptă puțin, dar nu ăsta e scopul primar, însă merită încercat. Săptămână de săptămână chiar.
În primul rând, trebuie să clocotești berea, ca să se evapore alcoolul. Și trebuie să fie o bere de calitate.
Pui berea clocotită într-o sticlă cu pulverizator și te dai de la rădăcină până la vârfuri. Stai 45min-o oră apoi te speli normal pe păr.
Mai multe detalii: https://youtu.be/36UnMqYA9Kk

| Ralukafay a răspuns:

Berea nu este pentru indreptat parul, ci este pentru matreata.Intai te speli cu sampon, apoi te clatesti, apoi te speli in bere sau pui bere in apa si te speli si apoi te clatesti in apa normala.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Nuc, urzică, mesteacăn, brusture, mușețel, ceapa, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei cumpărat, oțet, oua, ulei de ricin, petrol, miere.

O să îți crească intr-o luna doua, în prima săptămână deja sunt rezultate, dacă le utilizezi pe toate. Nu numai că ti-l îndreaptă, ti-l și face cu volum și sănătos.

| NameInUse a răspuns:

Daca te dai cu otet, iti miroase parul aiurea.
Am o colega care are aceeasi problema cu parul, dar se piaptana seara, inainte de culcare, iar dimineata doar si-l aranjeaza. Parul ii sta bine si fara sa il indrepte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NameInUse):

Nu miroase dacă știi ce să faci cu el.

| NameInUse a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e prelucrat inainte otetul, situatia s-ar putea schimba. Dar nu s-a mentonat nicaieri acest aspect.
Ca, daca te dai pe cap cu otet direct din sticla, sunt sigura ca miroase urat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NameInUse):

Fată, ești atât de tâmpă cum rar mi s-a dat să întâlnesc.
În primul rând că aici era vorba de bere, nu de oțet.
2, despre oțetul care face părul să miroasă aiurea după ce se usucă.
Apoi 3, în p|m, în ce fel mai prelucrezi tu oțetul?
Am ajuns și la 4, fie că te dai înainte, fie după ce te speli, tot nu miroase DACĂ ȘTII ce să faci cu el.
Tu ești un fel de Hagi.

Răspuns utilizator avertizat
| Emadx a răspuns:

Hei! Eu sincera sa fiu nu am încercat decât cu bere dar nu mi-a iesit nimic, chiar mai mult mi sa făcut parul sarma de parcă as fi dat cu fixativ

| Emadx a răspuns:

Hei! Sincera sa fiu eu nu am încercat de cât cu bere dar nu mi-a ieșit în schimb mi sa făcut ca sarma de tare zici ca eram data cu fixativ

| 12365478902580 a răspuns:

Nu am incercat papuş-o, dar te sfatui sa nu o faci. Deoarece poate sa dauneze parului. Eu tot am parul ondulat, asa ca il indrept cu ajutorul păcii de indreptat parul

| Aura_Monica_1990 a răspuns:

Sincer, berea mai rău îl va întări! La mine a acționat precum fixativul! Sper ca te-am ajutat!