| AlexandraBrb a întrebat:

Vreau sa imi albesc dintii cu coji de lămâie. Dar nu gasesc pe nicăieri cum trebuie sa fac. Adică imi trec dintii cu coaja de lămâie. Dar cât timp? Si după ma pot clati sau trebuie sa astept? Inainte ma pot spală pe dinti? Sau după? Cum trebuie sa procedez?

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Lamaile nu-s bune pentru dinti pentru ca distrug smaltul.Mai bine faci o pasta din bicarbonat de sodiu si apa si te speli cu ea o data pe saptamana.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Wihox a răspuns:

Mai bine incearca cu bicarbonat. Acidul citric ataca dintii.

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns:

Salut trebuie 10-20 de secunde sa freti dupa aceia stai 5 minute si dupa clatesti bine de tot. am trecut si eu si mi-a mers

| AlexandraBrb explică (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Si când ma spăl pe dinti? Inainte sau după?

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns (pentru AlexandraBrb):

Dupa

| AlexandraBrb explică:

Pai ma an real si cu bicarbonat, dar am aflat ca distruge saltul si nu mi se părea o solutie chiar atât de rea cu lămâie, doar ca trebuie folosita de doua ori pe saptamana

| Minion97 a răspuns:

Nu e nevoie de un timp anume, dar poti astepta putin si dupa clatesti.Mai poti incerca cu bicarbonat de sodiu(se vad rezultatele).