| RocketQueen31 a întrebat:

vreau si eu idei de coafuri pentru banchet pentru par lung (brunet). as vrea ceva elegant, dar nu prea sofisticat si care sa nu "tina de cald", tinand cont ca afara sunt 30 si ceva de garde... oricum, imi fac parul la coafor, dar ar cam trebui sa stiu deja de acasa ce vreau... astept sugestii. mersi :*

Răspuns Câştigător
| Yina a răspuns:

Eu sunt adepta impletiturilor. Denota eleganta si dau un contur frumos fetei.
De exemplu, de curand am avut un "coc" pornit din spic. Practic, impletesti jumatate din par din partea de sus, clasic, si cealalta jumatate din partea de jos, de la ceafa. Le unesti, le rasucesti si le prinzi cu arcuri pentru par (sunt fff funny, colorate si cu tot felul de pietricele). O alta optiune ar fi o coada de peste lipita de cap. Nu te incalzesti si nici nu te doare scalpul. Poti sa urmezi ce model vrei tu. Cauta tutoriale pe Youtube cu fishtail'uri!

3 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Ce zici de un coc lejer cu ceva bucle prin el? Sa nu fie unul din ala lipit de cap pentru ca alea par artificiale(parerea mea). Daca te intereseaza, pot sa caut ceva poze interesante.

| 93Anna93 a răspuns (pentru Yina):

Si mie imi plac impletirurile, dar acum depinde de gustul fiecaruia. E posibil ca ei sa nu ii placa.

| Yina a răspuns (pentru 93Anna93):

Eu sunt adepta impletiturilor. Denota eleganta si dau un contur frumos fetei.
De exemplu, de curand am avut un "coc" pornit din spic. Practic, impletesti jumatate din par din partea de sus, clasic, si cealalta jumatate din partea de jos, de la ceafa. Le unesti, le rasucesti si le prinzi cu arcuri pentru par (sunt fff funny, colorate si cu tot felul de pietricele). O alta optiune ar fi o coada de peste lipita de cap. Nu te incalzesti si nici nu te doare scalpul. Poti sa urmezi ce model vrei tu. Cauta tutoriale pe Youtube cu fishtail'uri!

| Yina a răspuns:

Eu sunt adepta impletiturilor. Denota eleganta si dau un contur frumos fetei.
De exemplu, de curand am avut un "coc" pornit din spic. Practic, impletesti jumatate din par din partea de sus, clasic, si cealalta jumatate din partea de jos, de la ceafa. Le unesti, le rasucesti si le prinzi cu arcuri pentru par (sunt fff funny, colorate si cu tot felul de pietricele). O alta optiune ar fi o coada de peste lipita de cap. Nu te incalzesti si nici nu te doare scalpul. Poti sa urmezi ce model vrei tu. Cauta tutoriale pe Youtube cu fishtail'uri!