| anonima0417 a întrebat:

Hey.
Vreau sa ma ajutati.
In general, cand vine caldura si vreau sa ma epilez pe picioare, ma irit ca naiba...si se vede super urat.
Si imi e pur si simplu rusine sa imi iau pantaloni scurti.
Imi puteti recomanda ceva pentru asta? Am incercat crema de galbenele si nu merge.
Daca folosesc ceara se va mai intampla la fel oare?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu astea: https://www.emag.ro/search/hair+removal+spray

| Raven a răspuns:

Sunt persoane cu piele sensibilă care se irită de la ceară. Va trebui să încerci o epilare cu pastă de zahăr, e mai blândă și nu irită
http://www.ursualexandra.com/2017/03/review-epilare-cu-pasta-de-zahar.html
ori, dacă tot ai probleme, cu o cremă de epilat ori lama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te epilezi cu lama, foloseste inainte o crema de ras sau balsam, care sa inmoaie firele de par.
Apoi, poti folosi un balsam special pentru epilare, pe care sa-l aplici dupa.
Poti incerca si ceara, sa vezi cum va arata pielea.

| BeaTMaN696 a răspuns:

Incearca crema de epilat. E cel mai simplu si nu simti nimic.

| Anaandreea11 a răspuns:

Pai cu ce te epilezi? Dacă folosești lama trebuie aplicată o crema/loțiune de corp apoi începi sa te epilezi. Niciodata pe pielea uscata pentru ca automat o iriți.

| anonima0417 explică (pentru Anaandreea11):

Cu lama ma epilez

| Raven a răspuns (pentru anonima0417):

Trebuie să urmezi niște pași înainte, ca să nu te iriți
http://clickpentrufemei.ro/....../a18504600