| AllleAlllexandra a întrebat:

Heyy TPU happy!
Am nevoie de pareri de la fete happy,as vrea sa imi cumpar o geanta pentru carti dar o geanta ce sa fie la moda, as prefera o geanta neagra lucioasa sau cu tinte in care sa imi incapa cartile...am sa incep clasa a9a la liceu si vreau o geanta de genul cum am spus mai sus in care sa imi incapa cartile happy.As dori daca s-ar putea niste link-uri cu genti ce le pot cumpara de pe net. Multumesc mult :*!

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Pentru a putea cara cartile trebuie sa fie in primul rand mare si rezistenta, incearca mai bine la un magazin din orasul tau de pe net poti avea surprize

| BiuL a răspuns:

Eu in a 9a ma duceam cu ghiodan la scoala... daca vrei geanta nu iti lua lucioasa pentru ca se zgarie si nu mai sunt la moda mari lucioase si negre, ci mai micute colorate si negre. ia una mare, cat de cat simpla, neagra, piele sau imitatie piele.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am purtat in clasa a 9 a ghiozdan, dar apoi am trecut la geanta pentru ca pana si baietii purtau genti si am zis sa fiu in randul lumii :)) Dar gandeste-te ca o sa ai multe carti si caiete de carat si toata greutatea lor se lasa pe umarul tau, asa ca iti trebuie o geanta mare si incapatoare, cu barete late si putin groase care sa se lege printr-un inel din metal de preferabil ca sa nu se rupa... uite niste modele
http://www.zenda.ro/......brown.html
http://thebagshop.ro/geanta-neagra-goldsmith-154.html#
http://www.bonprixro.eu/......ka-935679/
http://www.bonprixro.eu/......va-959199/

| iDangerous a răspuns:

Eu îţi recomand să nu îţi cumperi geantă pentru că nu se va potrivi mereu la ţinutele vestimentare pe care le vei purta. Întradevăr acum e la modă să'ţi rupi umărul cu ditamai geanta, dar gusturile nu se discută. Îţi recomand să îţi iei mai multe pentru a se asorta cu toate tipurile de ţinute sau să îţi iei o geantă şi un ghiozdan, pentru că e imposibil să nu existe zile în care să nu te îmbraci şi cu o pereche de tenişi sau ceva tip sport. De aceea consider un ghiozdan sau un rucsac mai potrivit pentru haine de genul.