| ClauditzaThaClau a întrebat:

Heyyy.vopseaua cu amoniac este stil nuantator? adica la fiecare spalare a parului.apa ramane colorata? Fundaa

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Apa se coloreaza la fiecare spalare dar asta nu inseamna ca parul tau revine la culoarea de dinainte

| ClauditzaThaClau explică (pentru mona):

Mersi asta am vrut sa stiu..adica este stil nuantator...apa ramane colorata la fiecare spalare.dar culoarea nu se duce din primaa

| mona a răspuns (pentru ClauditzaThaClau):

Corect

| ClauditzaThaClau explică (pentru mona):

Inca o intrebare ..chiar daca vopseaua e permanenta si nu are amoniac ..acest lucru e valabil? adica si la cele permanente apa ramane colorata?

| mona a răspuns (pentru ClauditzaThaClau):

Eu am folosit de a lungul anilor vopsea si cu amoniac si fara amoniac si sincera sa fiu inca nu am dat de o vopsea care sa nu se coloreze apa la spalare, acum o luna m-am vopsit[rosu-violet]si crede-ma ca si acum se coloreaza apa cand ma spal dar nuanta e tot aceiasi pe par

| XxAnonimuXx a răspuns:

Vopselele fara amoniac au nivelul de durabilitate 2, adica tin cam 24 de spalari dupa care culoarea

| Anitta97 a răspuns:

La fiecare vopsea culoarea va iesi putin de fiecare data! daca vrei sa iti iasa culoarea din par sau ceva de genul nu o sa iti iasa...doar o sa se duca din luciul parului!

| Mayuri a răspuns:

Nu,vopseaua cu amoniac are nivelul de durabilitate 3, adica este vopsea permanenta. Daca alegi o nuanta mai inchisa(incepand cu nuantele de blond inchis, rosu, saten, negru), este posibil ca 1-3 spalari dupa vopsirea parului apa sa fie mai "colorata", dar nuanta din par ramane. Vopselele fara amoniac au nivelul de durabilitate 2, adica tin cam 24 de spalari dupa care culoarea se estompeaza, dar totusi nu revine la nuanta naturala, iar vopselele fara amoniac si fara oxidant sunt de fapt nuantatoarele propriu zise care nu prind decat pe par vopsit sau decolorat.

| ClauditzaThaClau explică (pentru Mayuri):

Am gresit eu intrebarea era vopseaua faara amoniac

| Mayuri a răspuns (pentru ClauditzaThaClau):

Ti-am raspuns si la aia happy Vopseaua fara amoniac oricum se amesteca cu oxidant de 6% sau 9%, in functie de producator, se cam duce din par la cca. 24 de spalari, dar nu o sa revii niciodata la nuanta naturala.