| aMEA a întrebat:

Hi TPU! Am o intrebare : Cum fac sa imi creasca parul mai repede?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă multe fructe și legume cât mai proaspete care sunt surse de vitamine și săruri, oligoelemente care vin ca sursă internă pentru stimularea din interior, iar la suprafață poți face o mască din gălbenuș de ou/vitamina A/ulei de ricin. Masca se aplică o singură dată pe săptămână, se spală cu șampon în mod obișnuit și nu uita să te limpezești foarte bine.
Pa, pa.

| Kindly a răspuns:

Ulei de ricin sau vitamina A apoasa aplicata la radacini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Una dintre cele mai mari probleme cand vorbim de parul lung este ruperea, firele scurte ce sunt foarte usor electrizate si varfurile despicate. Parul este expus zilnic unor factori ce dezvolta aceste probleme : modul in care protejezi parul cand dormi, igiena, lipsa vitaminelor, alimentatia inadecvata, stresul.
Parul creste cam 1 cm pe luna si ca sa creasca putin mai repede, poti folosi ulei de ricin de pilda.
De asemenea, te sfatuiesc sa incerci si aceasta lotiune:
http://www.icosmetice.ro/......ament.html
Te pup!

| dianainsta01 a răspuns:

Daca il tunzi la 4-8 saptamani parul va creste mult mai repede si se va regenera. Poti aplica seara inainte de culcare ulei de argan sau ricin, sau poti face tratamente naturale. Exista foarte multe moduri de ingrijire a parului. Poti intreba un stilist sau chiar sa cauti pe net

| Nadia18 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin.

| andreiGT a răspuns:

Aplica inainte de fiecare spalare masca cu ulei de ricin, galbenus de ou, ulei de masline (optional) si cateva picaturi de zeama de lamaie. Leaga-ti parul cu un prosop si stai asa cam o ora, dupa care spala-te pe cap cu produsele tale obisnuite. Uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului

| TinyLittleStar a răspuns:

Aplica inainte de fiecare spalare masca cu ulei de ricin, galbenus de ou, ulei de masline (optional) si cateva picaturi de zeama de lamaie. Leaga-ti parul cu un prosop si stai asa cam o ora, dupa care spala-te pe cap cu produsele tale obisnuite. Uleiul de ricin stimuleaza cresterea parului