| Diana444 a întrebat:

Buna dragiilor, am o intrebare...
Cum sa imi creasca mai repede parul?

Răspuns Câştigător
| Onixuţa a răspuns:

Bună, draga mea!
Şi eu trec exact prin această catastrofă.laughing
Mi-am făcut măşti:
-ulei de argan/ricin/masline
-vitamina A
-gălbenuş de ou
Am cumparat o mască de la Head&Shoulders (foarte bună şi antimătreaţă)
-Doppelherz/Aspasia- vitamine de la farmacie
-tunde-ţi vârfurile la maxim trei luni
-evită produsele pe bază de alcool, placa, ondulatorul, spuma, fixativul.
Părul meu a fost vopsit si apoi tuns mai sus de umeri. Dupa 4 luni este mai lung de umeri. Masca cu ulei şi ou o poţi face de 2 ori pe săpt.
-Dacă ai parul gras, foloseşte balsam doar pe vârfuri.
-Un şampon cât mai natural.
Părul îţi va creşte până în toamna între 10 şi 15 cm dacă urmezi aceşti paşi.
Mult succes! Ţinem legătura :*

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Fa-ti saptamanal o masca cu ulei de ricin (Gasesti retete pe net) macar la 3 luni tunde-ti varfurile si mananca sanatos (Multe proteine, grasimi nesaturate, fructe, legume) si de fiecare data cand te speli pe cap fa-ti un usor masaj al scapului cu buricele degetelor cateva minute.

| RAY a răspuns:

Asta difera in functie de genetic, nu ai ce face, creste cum vrea el, totusi niste sfaturi
nu te vopsi des
nu te spala cu sampoane des de astea cu chimicale
alege unu bio
fixativul strica radacina
desi vezi sa nu isi cada si ce ai