| Sara2 a întrebat:

Imi cade parul ingrozitor, il am pana la fund, ma impiedic peste tot prin casa de el in haine in pat etc, mama spune mereu ca s-a saturat cat par aduna dupa mine mai ales in covoare si insista sa ma tund, eu am incercat tratamente gaz, revalid sampon si fiole, ulei de ricin, am incercat si interior am luat 2 luni complexul de vitamina b, nimic nu a mers imi cade in aceeasi intensitate, ce ma sfatuiti sa fac? mama ma piseaza de cateva zile sa ma tund macar pana la umeri, eu nu prea vreau, nu am curaj, o fi o solutie buna? daca nu dati-mi alte idei va rog ca nu mai suport, de fiecare daca cand ma pieptan strang de pe perie 3 pumni de par

6 răspunsuri:
| tzze a răspuns:

Cea mai buna prietena a avut probleme (nu stiu daca la fel de grave) cu caderea parului. In urma numeroaselor tratamente babesti sau luate de la farmacie a cedat si s-a tuns dar a mers si la medic, care in urma analizelor i-a prescris tratament medicamentos. Ideea e ca au lucrat impreuna, tunderea parului cu medicamentele (se pare ca avea o problema si cu pielea si era o dermatita sau ceva similar).Eu te sfatuiesc din suflet sa vorbesti cu un medic de specialitate, poate fi din cauza stresului/alimentatiei. Sper din inima sa iti fie de ajutor sfaturile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te mai scurt, in felul asta parul se va regenera si nu va mai cadea astfel!
Si continua tratamentul cu acele fiole!

| oanaro a răspuns:

Anul trecut mi-a cazut parul foarte rau de la o dereglare hormonala. Cum sunt adepta produselor 100% naturale, am incercat diverse masti facute acasa dar nu am avut rezultate extraordinare. Apoi am gasit o crema-tratament din ingrediente naturale care chiar a facut minuni. De atunci nu mai am probleme. O recomand cu incredere si garantez pentru rezultate!
http://www.tratamentchelie.aaz.ro

| OtakuShoujo a răspuns:

Mai bine te-ai tunde. Asa mi s-a intamplat si mie. M-am tuns si nu mai am probleme.Si nu-i neaparat pana la umeri.

| PorcelainDoll a răspuns:

Ai putea sa il tunzi putin dar nu neaparat pana la umeri, eu folosesc ulei de ricin si este foarte bun dar iti mai cad fire de par cand te dai cu el pentru ca parul se regenereaza, si uleiul de masline este bun pentru cresterea parului si impiedicarea caderii acestuia de asemenea uleiul de argan este cel mai bun produs pentru par sau ten, face minuni. Daca ai parul lung este normal sa mai cada totusi daca ti se pare ca ar cadea prea mult ar fi bine sa consulti un profesionist si sa ai grija sa nu folosesti o gramada de produse pentru cresterea parului sau gandeste-te totusi de cat timp a inceput sa-ti cada ingrozitor poate este ceva nou la care l-ai supus si ar avea astfel de efecte. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cristina16Crisspup a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti fie frica de a incerca ceva nou. Tunde-te linistita pana la umeri(un pic mai jos) pana incepe scoala mai este ceva deci o sa mai creasca. Plus ca asa e mai usor de intretinut. PS. Si eu am patit la fel.