| goguSteriade94 a întrebat:

Imi cade parul intr-o veselie si n-am nici 20 de primaveri. Folosesc exagerat ceara de par si pana nu de mult fixativul sau gelul - banuiesc ca asta e motivul principal.

Rugamintea mea este sa imi recomandati niste frizuri interesante care nu necesita folosirea celor mentionate mai sus (cu poze daca se poate).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bineînţeles că acesta este motivul principal, nu mai folosi atâtea chimicale.
Împotriva căderii părului îţi recomand să încerci asta:
o lingură de gaz, o lingură rom, o sticluţă de vitamina A(uleioasă), un gălbenuş de ou.Amesteci bine, aplici pe părul spălat, începând de la rădăcină spre vârfuri.Laşi timp de o 1/2 oră, clătind apoi foarte bine părul.
Tratamentul se poate face la 2 săptămâni.
Alege tu o tunsoare lejeră, cât mai scurt.
Te pup!

| Farmec a răspuns:

Recomandam sa folosesti samponul anticadere din gama Gerovital Plant Tratament. Căderea părului se află pe lista problemelor cu care se confruntă foarte multe persoane, atât femei cât şi bărbaţi. Ea poate avea o serie de cauze, atât externe organismului, cât şi interne, iar netratată la timp poate avea consecinţe grave atât din punct de vedere fizic, cât şi psihic.
Şamponaţi bine şi masaţi scalpul 2-3 minute stimulând circulaţia pentru preluarea substanţelor active: http://www.farmec.ro/produse/par/sampon-anticadere-76.html

| gicac1998 a răspuns:

Cat de scurt poti! Si sa renunti la prostiile alea pentru par ca o sa chelesti mai repede decat creziwinking

| alle92 a răspuns:

Daca iti cade parul incearca sa-ti faci o masca de par din 2 galbenusuri de ou amestecate cu putin ulei de ricin sau doar ulei de ricin, dar asta numai odata pe saptamana. Te dai la radacina si dupa te dai pe restul firelor de par (deci nu mai dai la radacina) cu ulei de masline (eventual poti sa-ti prinzi parul sus intr-un coc, ca sa nu te faci numai de ulei). Iti garantez ca e foarte bun, parul va prinde stralucire, tot ce vrei. Stai minim o ora, dupa care te speli normal cu sampon.
Ulei de ricin sau de masline, 4 lingurite, 2 galbenusuri de ou, vitamina b1, b6, b12, si a( se gasesc la farmacie- fiole si solutie) si se sta cu ea pe cap minim o ora apoi se spala. Se repeta de 2 ori pe luna.

Rezultatele sunt extraordinare.