| yuhu a întrebat:

Imi cade parul si am 14 ANI! Folosesc spuma/fixativul/ gelul din cls a5a Cum fac sa nu imi mai cada?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai folosi spumă, fixativ, gel și alte produse care pot fi cauza căderii excesive a părului.
Un șampon vitaminizant, un balsam și o mască puternic hidratantă.
Dacă constați că după o lună de zile încă mai cade părul este timpul să te vadă un dermatolog.
Produsele care le folosești utilizează-le mult mai rar, părul trebuie să respire.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu il mai folosi. In 4-5 luni de neutilizare vei incepe sa vezi rezultatele. In maxim 3 ani, parul tau va fi sanatos complet si va arata normal.

| curiozitatea a răspuns:

Du-te la farmaciehappy. sau in loc de spuma fixativ si gel.foloseste numa gel... e tot aiabig grin.si ai mare grija.eu nu iti zic sa renunti la astea.ca poate no sa iti stea parul asa cum vrei. dar ai mare grija! fundita:S:S

| snowflake a răspuns:

Incearca ulei de ricin si petroleum, se gaseste in farmacii.
un sfat : nu mai folosi gel! inlocuieste cu cearawinking

| Florynya a răspuns:

Nu mai folosi aceste produse eu am tot 14 ani si am un par des lung si frumos tot ce folosesc este sampon head&shoulders sau wash&go ptk asta imi priesc trebuie sa existe un sampon si pentru tine