Întrebare recomandată | goguSteriade94 a întrebat:

Imi cade parul intr-o veselie si n-am nici 20 de primaveri. Folosesc exagerat ceara de par si pana nu de mult fixativul sau gelul - banuiesc ca asta e motivul principal.

Rugamintea mea este sa imi recomandati niste frizuri interesante care nu necesita folosirea celor mentionate mai sus (cu poze daca se poate). Ms

9 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu zic sa te duci la un specialist sa iti recomande un tratament, in caz ca nu vrei ca pe la 20 de ani sa ai o spectaculoasa chelie

| AlexBpm a răspuns:

Spalarea zilnica pe cap nu este sanatoasa. Renunta la fizativ si ceara. Tundede odata foarte scurt si iti mai lasi astfel parul sa respire

| FlaviusDaniel a răspuns:

Un tratament ar fi bun, dar incearca sa ti-l facut cu feonul dupa dus. Sigur o sa fie mai bine. Ti-l dai intr-o parte happy

| Emrys0 a răspuns:

Pentru început ar cam trebui să renunți la fixativ, ceară și gel. Acestea slăbesc rădăcina firului de păr (pe lângă altele) crescând astfel riscul căderii părului, dar cred că asta ai observat deja.
Ca și remediu naturist poți încerca o mască cu gălbenuș de ou: amesteci câteva gălbenușuri (trei-patru; asigură-te că îți ajung pentru tot capul) și aplică amestecul pe cap. Așteaptă cam 15 minute apoi spală-te pe cap. Ar cam trebui să faci asta zilnic timp de câteva zile bune.

Recomandări: nu folosi apă prea fierbinte când te speli pe cap și nu îți usca părul cu feonul.

| bryy a răspuns:

Iti vand un pont in loc de gel sau ceara date cu apa cu zahar are acelasi efect si nu iti mai cade parul!

| Cattallinaa000 a răspuns:

Iti recomand samponul de la Favisan. este si pentru cresteea parlui dar si pentru caderea sa big grin eu il folosesc de cateva lunii si iti pot spune ca toata lumea cu care ma intalnesc ma intreba cu ce imi dau in par are un aspect senzational :* Coafura. pai acum depinde cum ai parul. cret sau drept. cat ai vrea sa iti iei din par big grin

| AntonikaAnto a răspuns:

Eu ti-as sugera sa te tunzi scurt si sa folosesti samponuri si tratamente de la farmacie Iti voi da un link cu privinta la coafuri https://www.google.ro/......ps?/search

| Danutzaa_E_Sofisticata_Ma_1991 a răspuns:

Este tratamentu de par d el afarmec solutia cu petrol si samponu sunt foarte bune si mie imi cadea ff mult par de la vopsele se indeseste parul si creste...e cam scump trebuie sa fac un an macar sa se vada si sa nu te vopsesti in timpul asta