| pantofipantofi a întrebat:

Imi place sa mananc continuu si nu prea ma pot abtine, de cand tin regim, non stop gandul meu este la mancare, si mai ales ca mama gateste mereu gogosi scovergi branzoaice, de cand sunt la regim sufar f tare, mie imi vine continuu sa mananc, noaptea visez numai mancare, chiar si dupa ce am mancat mie tot nu imi trece foamea, (asa am fost dintotdeauna si inainte de regim, terminam masa felu 1 felu 2 si desert, si in 5 min mancam altceva, sau o luam de la capat) sunt ca un sac fara fund crying, acum la regim mancarea mi se pare oribila si limitata, am inteles ca dupa un timp te obisnuiesti dar eu intr-o luna si un pic nu m-am obisnuit inca, de slabit am slabit dar nu m-am obisnuit crying visez numai mancare, in special pizza, semvisuri, si produse de patiserie, pur si simplu tanjesc, ce pot face pentru a uita de mancare?
p. s. urasc fructele si legumele si imi e scarba cand le mananc

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un psiholog, ai o problema la nivel mental.

Răspuns utilizator avertizat
| uuueeeccc a răspuns:

tongue exercitii si iar exercitii iti recomand Insanity Workout si 6 week six pack cu Jillian Michaels. Dimineata mananca ceva consistent si apucate de sport. Ideea este sa mananci cand ti-e foame dar sa nu te saturi sau sa mananci sa te doara burta. chiar daca nu te saturi si in 10-20 de min ti-e foame iar bea o sticla de 500ml de apa si o sa te simti plina. FACT: the less you eat sweets, the less you crave them happy

| pantofipantofi explică (pentru uuueeeccc):

Fac sport la sala cate 2 ore pe zi 7 zile din 7, adica in fiecare zi
de foame nu cred ca imi e deoarece nu ma doare stomacu, pur si simplu e faza ca as manca continuu cchiar si atunci cand nu mi-e foame

| uuueeeccc a răspuns (pentru pantofipantofi):

Iti recomand 6 week six pack cu jillian michaels si insanity workout, crede-ma ca nu se compara cu salawinking. asa eram si eu. mancam mai mult ca prietenul meu. eu insa iau si Metamucil care imi da senzatia de satietate. ( AVIZ: METAMUCIL NU ESTE CEVA DE SLABIT! Inainte sa-mi sara lumea in cap, va rog sa va documentati)

| Purec a răspuns:

Cel mai sigur, mananca cat de incep poti. Savureaza fiecare inghititura, nu te grabii sa mananci repede. Cu cat mananci mai incet cu atat de saturi din mai putin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa facem schimb:eu merg la mama ta si-i mananc scovergile si tu vii aici si te descurci cum poti cu gatitul rolling on the floor

| NeimaginabilA a răspuns:

Ai grija sa nu devii bulimica,
tip: mananca numai felul unu sau 2, si sa nu te infometezi ca asta te ingrasa f tare

| Bbyah a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa nu mai faca mancare in prezenta ta pentru ca tu sa nu ii simti mirosul proaspat. Iar cand vezi mangare imagineaza-ti este un bol plin de legume dezgustatoare si iti va pieri instatnt pofta de mancare, iar atunci cand mananci mancarea de regim imagineazati ceva amuzant care te va face sa uiti de ce ai in farfurie. MULT SUCCES! :*

| Anonimus654 a răspuns:

Pai...daca nu iti place gustul fructelor tineti respiratia in timp ce la mananci.....Esti la regim pentru ca trebuie sa slabesti nu? pai practica multe sporturi sau cumparati pastile.Si cand vezi cum alti mananca produse de patiserie imagineazati ca au in interiorul lor chesti scarboase(dar ai grija ca poate asa o sa iti faci scarba si dupa ce nu mai esti la regim)laughing