| BruneTTe a întrebat:

Imi puteti recomanda autobronzante bune? Ceva probat de voi, care sa arate natural, sa reziste cat de cat si sa nu miroasa foarte rau.
Vara trecuta am fost in Grecia unde bineinteles, am stat mult la soare si m-am ales cu o multime de mici alunite pe tot corpul si m-am hotarat s-a cam las soarele vara asta. Dar bronzata tot vreau sa fiu. laughing
Imi puteti recomanda ceva bun? Eventual sa imi dati sfaturi pentru o mai buna aplicare, sa-mi spuneti cat rezista, daca se duce uniform de pe piele. Multumesc!

2 răspunsuri:
| OanaBoni a răspuns:

Îți recomand să nu folosești autobronzant pentru e plin de coloranți și chimicale. Și chestia cu statul la soare... E o idee bună, dar vara este foarte puternic și crește riscul de cancer. Este recomandat ca între orele 11AM și 4PM să nu se stea la soare.

| BruneTTe explică (pentru OanaBoni):

Sunt la medicina, stiu care e treaba cu statul la soare poate mai mult decat e nevoie. Si tocmai pentru ca stiu care e treaba, de aceea ma interesam de autobronzante (care oricum sunt mai putin nocive decat soarele). Oricum, avand in vedere calitatea autobronzantelor de pe piata, petele pe care le lasa pe piele, culoarea "bolnavicioasa" pe care o ofera pielii si a costului ridicat al autobronzantelor care sunt totusi mai bunicele, am sa raman probabil tot la soare, cu factor de protectie peste 30 si fara exagerari, dar tot la soare. :-)