| Anonima999 a întrebat:

Inainte eram satena deschis la par, ai m-am decolorat, sunt blonda si vreau sa ma fac bruneta \ un ciocolatiu.
Ce pasi trebuie sa urmez?
ca sunt sigura ca nu ma prinde din prima.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu prinda? Pe blond prinde orice doar ca e posibil ca la prima vopsire sa se scurga mai repede nuanta. Dupa ce te vopsesti te clatesti normal cu sampon si 3-5 zile nu-ti mai speli parul ca sa se fixeze mai bine culoarea. Eventual repeti vopsirea cand incepe sa se scurga si in timp o sa se mentina.

| Anonima999 explică (pentru anonim_4396):

Deci, nu trebuie sa ma decolorez?
Doar aleg vopseaua, ma vopsesc, iar apoi dupa 5 zile ma mai vopsesc odata?
Dupa aceasta vopsire, nu o sa ma mai vopsesc, cum fac alte persoane, care isi mentin culoarea si. cam in cat timp crezi ca incepe sa mi' se faca iar saten? ( sa dispara culoarea )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima999):

Satenul si brunetul prinde lejer pe blond deci nu.
Nu, te vopsesti si stai vreo 3-5 zile fara sa-ti speli parul ca sa se fixeze mai bine in par vopseaua.
Acum depinde si de vopsea. Daca e ceva calitativ rezista. De exemplu nu-ti lua vopsea fara amoniac.Eu mi-am luat nu stiu ce minunatie de vopsea, ieftina de la colt de bloc, si satenul inchis mi-a tinut vreo 2 spalari si dupa s-a scurs si s-a ajuns la alte nuante cu tenta aramie.

https://www.google.ro/......ps?/search

Mai citeste review-uri inainte sa-ti iei vopseaua si vezi si cum le-au iesit si lor nuantele. :)