| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru băieți/bărbați : care este parfumul vostru preferat? Ce parfumuri aveți în prezent? Care credeți ca este cel mai persistent? De Dior Sauvage ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Chiar DIOR Sauvage folosesc, e f. okey, are un miros frumos si persistent, acum din cate stiu depinde si de pielea fiecarui individ

22 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Savage este decent, pe gustul meu fiind dulceag. În prezent am Tom Ford Noir extreme, tot dulce lemnos happy

| sabin89 a răspuns:

Mirosul de palincă. E natural, e dublu-distilat. În plus, îţi dă şi un aer de bărbat adevărat.

| NLS a răspuns:

Aqua di Gio, si daca e original, tine destul de bine.

Momentan am HugoBoss Dark Blue, STR8 Original (Masculine State) si CK One.
Nimic extravagant, imi plac aromele lor, mai ales Dark Blue e perfect pentru mine.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

CK One cum miroase? Am văzut ca nu e asa scump pe Notino. Cat persista pe pielea ta? Da, pai eu comand nu mai de pe notino. happy

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu comanda parfumuri necunoscute obline, daca vrei sa incerci ceva nou, testeaza intai intr-un magazin, mall, la prieteni...

CK One e fara pretentii de lux, tine 9-10 ore, si are un miros mai dulceag putin. Insa n-as zice ca e "dulce*.
Nu am verificat notele, dar simt iasomie in el, si citrice.
Si inca o esenta lemnoasa, nu stiu ce e exact... Poate ambra.
In linii mari, seamana putin cu Aqua di Gio, dar nu are un miros atat de sofisticat.

| Dismally a răspuns:

Unul de la Bvlgari, din pacate nu se mai gaseste acum, mai am o jumatate de sticluta, o pastrez si eu cum pot happy Momentan am 16 parfumuri, cel mai persistent era Thierry Mugler A*Men inainte de reformulare. Nu mai scapai de miros vreo 24 de ori indiferent cat te spalai laughing Era persistent dar nu e pe gustul tuturor, prima data cand l-am mirosit am zis ca este cel mai dezgustator parfum pe care l-am mirosit, multi sunt de parrerea asta happy Sauvage este ok.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Donează și tu un parfum bogatule sad

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Cum se numește cel de Bvulgari? happy

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

BVLGARI pour Homme Soir

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt bogat si am donat, de fapt am facut cadou mai multe big grin

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Ești un om bun înseamna happy

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun laughing

| FreddieM a răspuns:

Bleu de Chanel. The best.
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Se putea sa nu menționezi acest parfum bogatule laughing sa ști ca contează și ph ul pielii, alimentația happy

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi cum zici tu dar nu am ajuns cu tipul asta de analize când l-am cumpărat. A fost un drog instant din prima testare, am decis pe loc ca va fi parfumul meu etern. Am și altele, considerate,, bune'' dar sunt ani lumina depărtare fata de asta. Pentru mine n-are rival. Te rog să-l testezi o data în parfumerie, și zi-mi te rog cum ți se pare.
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

L-am testat o data dar mi-o luat mințile Dior Sauvage rolling on the floor vreo 5 parfumuri am testat și ala mi se părea ca miroase mai bine ca toate cele 5 la un loc. Gusturile nu se discuta, nu știu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V for Victory Gold de la Avon

Mesmerize Black tot de la Avon

Black Suede tot de la Avon

Black Sude Touch tot de la Avon - din asta am încă doua sticle sigilate primite cadou.

Lasă-mă cu Cristian Dihor sau altele de la Sephora care costa o căruță de bani doar un parfum. Contează sa mirosi plăcut, restul sunt doar povești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Unul zicea ca e de cocalari Dior.
Nu am avut niciodată parfum de la Avon dar mi-aș comanda unul. Da, costa foarte mult un parfum de la Dior Sauvage comparativ cu salariile noastre.
Am avut Paco Rabanne invictus și era super. Dar și ala era puțin scump.

| Yasmin875 a răspuns:

Versace Pour Femme, Lattafa Opulent Oud, Avon Dreams, Intense Oud Arabian Oryx, Gucci Intense Oud, Avon Far Away Rebel, Exotic Twist Emper, Avon Luck, Bi•es Crystal, Avon Viva La Vita, Avon Eve Truth, Avon Luminata, Prada Candy, Good Girl Carolina Herrera, Desire Pheromone, Elode Blossom, Deep Moon, Rouge Prive, Flowerbomb.

| anonim_4396 explică (pentru Yasmin875):

Ai tu atâtea parfumuri? laughing alta bogata rolling on the floor eu am cerut parfumuri bărbătești, ai însirat ogramada parfumuri destinate tipelor. Pentru asta îți dau nota 4, stai jos laughing

| peanut003 a răspuns:

Invinctus, nu e asa persistent dar e super si azzaro, azzaro persista mult si miroase foarte bine

| anonim_4396 explică (pentru peanut003):

Am avut ocazia sa îl cumpăr cu 100 de lei de la un tovarăș. Dacă tu spui! O sa iau în considerare răspunsul tău. Nu e chiar asa de scump am văzut.