| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca eu care am 15 ani sa port parfumuri de barbati spre exp Dior Sauvage sau Paco Rabanne One Million? Ratal meu spune sa port ceva mai ieftin pentru ca sunt de barbati si nu miros bine pe copii de varsta mea, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Habar nu ai sa scrii, ai 15 ani este normal sa port parfumuri, unde le porti in rucsac in geantă in sacosa? Trebuia sa scrii asa, la varsta mea (a ta) 15 ani este ok sa ma dau cu parfumuri bărbătesti Dior etc ce mai spui tu acolo, Ratal meu, tatal meu ai vrut sa scrii, in primul rind parfumuri precum Dior Paco Rabane si One Milion, costa bani multi si nu cred ca tu la 15 ani ai bani sa cumperi parfumuri de firmă, cu siguranta ele sunt ale tatalui tau daca isi permite sa dea 300 lei pe un parfum, si de aceea ti a spus ca la varsta ta nu ai nevoie de parfum scump de fițe, te poti da si cu un parfum mai ieftin dar bun, spre exemplu gasesti un aftershave la Avon Full Speed care este foarte bun si miroase a portocale iar pretul este pana in 200 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Si unde anume le porti, cand joci fotbal, sau cand mergi la strand?

| thunder11 a răspuns (pentru Violleta2022):

La scoala, in oras si evenimente in familie spre exp zii de nastere sau nunti

| dullcat a răspuns:

Buna.Parerea mea e ca lucrurile pe care le ai trebuie sa fie raportate la venituri.Si poate ca tatal tau gandeste la fel: ma indoiesc ca la 15 ani iti permiti parfumuri scumpe.

Pe de alta parte, daca ti le-ai cumparat din proprii bani, poarta ce vrei cum vrei.

Apoi, se stie ca ph-ul pielii interactioneaza cu mirosul parfumurilor (poate si la asta s-a gandit tatal tau, dar s-a exprimat diferit).
https://www.springfarma.com/......umate.html

https://www.facebook.com/watch/?v=1017745822246518

| MrNuggets a răspuns (pentru dullcat):

Parfumurile alea scumpe asa ca idee au SI testere mai ieftine in caz ca nu stiai

| sammie a răspuns:

Poartă ce îți place ție

| Sistemulxxl a răspuns:

Pai tac-tu nu vrea sa imparta parfumurile cu tine.
Milion este perfect pentru cei de 15 ani.

| Celestina003 a răspuns:

Că este un parfum scump si unde te duci cu ele in Las Vegas? te duci doar la școală si îl consumi prea repede așa si inutil.

| OctavianBerbec2007 a răspuns:

Cred ca tatăl tău este invidios pe tine, spun sa fugi de acasa.