| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
De ceva timp ma confrunt cu o mare problema: părul gras. Ma spal pe cap in fiecare zi. Sta ok vreo ora, dupa care se lipeşte de cap, se alege in suvite si nu are pic de volum. am incercat sa ma spal la 2 zile, fara rezultat.am parul uscat la varfuri ai gras la radacina. ce sampon/tratament/truc etc. pot sa folosesc?

5 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Petrole Hahn, se gaseste la farmacie si costa 18 lei. E pentru parul gras, te speli pe cap de 3 ori pe saptamana timp de 2 luni apoi poti schimba samponul... nu o sa mai ai problema parului gras. Dupa ce-l torni pe cap trebuie sa-l lasi 2-3 minute apoi clatesti.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Parul normal se spala la doua zile nici prea des nu e bine. incearca sa schimbi samponul actual cu oricare altul. sigur nu iti prieste

| masiunea a răspuns:

Problema poate sa fie din cauza ca nu il speli corect si nu il clătești, eu am avut așa problema, apoi am schimbat șamponul ala Clear si clătesc bine, bine parul, sampunul se folosește la rădăcini dar balsamul numail la capete, daca parul tau nu a fost vopsit mai bine nu folosi balsam. Succese

| PetrisorPetru a răspuns:

Si eu am aceeaşi problema, dar folosesc petroluen pentru par si deja are volum si nu mai este la fel de gras.Gasesti la farmacie cu 22lei la mine are rezultat si il folosesc de 4 saptamani si ma spal de 2ori pe saptamana acum. funda?