| Casandra a întrebat:

La ce e buna ceara de par si cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| Irina0027 a răspuns:

Ceara de par este buna pentru ca parul tau sa aiba un aspect natural si lipsit de griji. Dupa mine ceara de par este echivalentul la fixativ ( tot pe acolo ) numai ca are mai multe avantaje.Aceasta se foloseste cel mai des pentru texturizarea parului si nu este indicata pentru parul foarte lung deoarece il incarca, lipeste si ingrasa. Ceara de par se foloseste in cantitati foarte mici.In primul rand sa fie de calitate, apoi, dai cu degetul doar cat sa ramana o pelicula. O pui in palma, o incalzesti si apoi treci mana usor prin par: mai mult la varfuri si sa aranjezi firele rebele. Aceasta se aplica pe parul umed! Nu uita. Sper ca te-am ajutatwinking

1 răspuns:
| Ioanna2012 a răspuns:

Ceara de par este pentru a nu ti se electriza parul si pentru a arata bine.winking. iei putin pe un degete il intinzi putin pe palme si iti dai prin par usorwinking.