| MatildaPetrini a întrebat:

La ce se foloseste ceara de par?

8 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Ceara pentru par este folosita pentru a impiedica ridicarea firelor de par sau pentru mentinerea parului intr-un anumit fel.

| Shiva a răspuns:

îţi dau un indiciu : nu e comestibilă

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

E aproape la fel ca gelul pentru par.

| 1234abcd a răspuns:

Se folosete pentru a netezi, a potoli firele rebelehappy

| TechnoCocktail a răspuns:

Ceara de par ajuta la modelarea parulu asa in cat sa nu se intareasca precum gelul. Ceara mentine forma parului intr-o forma moale dar de durata. Depinde de la produs la produs. exista ceara moale, tare. diferite efecte. Sper ca ai inteles ideea.

| ciufuliiciii a răspuns:

Este pentru protejarea parului, ca un fel de ser de ex pentru placa de par ajuta sa nu-l arzi foarte rau, sper ca te-am ajutat, funditzzaa?:*

| georgy_2003 a răspuns:

Poii, la aranjat.sau la ceva de genu..de obicei baetii folosesc mai mult cera.ca au parul mai scurt si mai usor de aranjta. dar si noii fetele putem!

| Lucian2990 a răspuns:

Pentru aranjarea parului este mai eficient decat gelu dar cateodata te doare parul de nu mai poti zic din experienta