| razadeluna a întrebat:

La scoala va obliga sa aveti parul strans, sau nu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de scoala si de regulamentul ei!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Este obligatoriu doar la ora de sport sa-si prindă fetele parul.In rest nu va de ar interzice vreo scoala asa ceva.

| Raniaa a răspuns:

Bună, doar la orele de sport este obligatoriu, în rest, nu.

| OneReason a răspuns:

Nu,

| suntsuper a răspuns:

Nu. nici macar uniforme nu avem

| ralu312 a răspuns:

Buna! Anul acesta voi merge la liceu si nu ne va obliga sa ne stragem parul, decat la ora de sport pentru ca nu ai cum sa faci sport cu parul desprins, insa in scoala generala, doamna diriginta ne obliga sa ne strangem parul mereu. Regulamentul scolii nu preciza nimic cu privire la coafura pe care trebuie sa o aiba fetele (probabil ca scria ca nu avem voie sa ne vopsim sau sa ne facem coafuri extravagante), insa doamna diriginta ne punea mereu sa ne strangem parul la ore. (Noi mai trisam si ne desprindeam parul, iar, cand o vedeam pe doamna diriginta, ni-l prindeam rapid la loc laughing )