| anonim_4396 a întrebat:

Lacul de unghii expira? Si daca da, in cat timp?

7 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

De obicei intre 12 si 24 luni depinde de calitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum cui dau funda? :/

| Atim a răspuns:

Da, expira. Cel mai frecvent am văzut sa expire la 12 luni dupa desigilare. Verifica ambalajul, ai undeva pe spate o imagine cu un borcănel deschis si o cifra pe el. Cifra aia reprezinta numărul de luni in care produsul nu mai este bun dupa desigilare. La fel e cam la toate cosmeticele

| anonim_4396 explică (pentru Atim):

Eu credeam ca numarul ala reprezinta nuanta...
Si atunci 30 m inseamna 30 de luni?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, expiră. Dacă pe ambalajul lacului tău de unghii scrie 30 M ( "M" e prescurtarea cuvântului "Months" din limba engleză), deci e valabil 30 de luni, adică doi ani și jumătate de la data deschiderii.
http://www.libertateapentrufemei.ro/......ice-124634

| Atim a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, 30 months