| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat sa am parul uleios-_-
Ii fac baie si volumul si starea aia a lui de moale si volum ma tine maxim 2 zile!
Cu ce sa ma spal pentru a nu-l mai avea asa uleios?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spala-l o data pe saptamana, nu baga mana in par mai mult de 2ori pe zi, nu manca gras, bea multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am folosit si sampoane dermatocosmetice si cel mai bun sampon care-mi tine parul normal 4 zile e head and shoulders classic clean varianta simpla sau 2 in 1.

| Szabii a răspuns:

Salut Maricruz.
Incearca sapunul de bebelusi, sau sapunul cu sulf.
Mie mi-a mers.

| aleynad90 a răspuns:

Poti adauga bicarbonat de sodiu in sampon.Eu am apelat la aceasta metoda mai bine de jumatate de an, dar imi displacea faptul ca dupa spalare era prea aspru, poate puneam prea mult

| persqective a răspuns:

Ia-ti un sampon uscat (ex. Balea, il gasesti in DM la aprox 10 lei) si foloseste-l atunci cand parul capata aspectul acela uleios ca sa poti sa extinzi perioada de spalare de la 2 la 4-5 zile. e mai sanatos si pentru par daca ii acorzi cateva zile intre spalari, iar in 2-3 saptamani nu ar trebui sa mai ai probleme cu el happy sper sa-ti fie de folos