| DaciaRomania a întrebat:

Mai este basca la modă? Fetele purtați așa ceva? Ce culoare?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

De când s-a inventat, basca a fost, este și va fi la modă! O porți atunci când ai nevoie să te doară undeva!

| Smmo a răspuns:

Mie nu mi s-a parut niciodata ca ar fi la moda. Totusi unor persoane le vin tare bine. Mai port si eu uneori pentru ca nu am gasit ceva mai potrivit. Culori asortate cu haina, daca se poate cu geanta, pantofii, unghiile, rujul... asta daca sunt intr-o zi in care ma mai intereseaza aspectul.

Am observat ca unele culori scot ochii foarte bine in evidenta. Daca ai din ce alege si vrei sa tii cont si de asta, verifica in oglinda, cu diferite culori, care din ele iti vin mai bine (incearca si tu cu ce ai pe acasa - un tricou, o esarfa).