| Naspa6969 a întrebat:

Nimeni nu stie ca eu sunt o fata sensibila si mereu ma jigneste inafaar de bianca. Mereu ma insulta si plang pentru ca eu nu stiu sunt sensibila. Ce sa ma fac?

Răspuns Câştigător
| Sol27 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa devii o persoana mult mai puternica si eu aveam o perioada prin care treci tu acum in generala pe clasa a 6a sau a7a nu imi mai amintesc exact dar aveam vreo 2 colegi foarte grosolani si obraznici ma jigneau ingrozitor uneori imi era si teama sa trec prin fata lor pentru ca imi ziceau ceva urat iar eu mergeam la baie unde incepeam sa plang pentru ca stiam ca nu le faceam nimic si ma tratau asa.Acum dupa ce a trecut timpu dupa ce m-am schimbat ca persoana realizez ca ei faceau asta tocmai pentru ca vedeau cat de mult ma afecteaza
Atunci ma dureau ingrozitor insultele lor dar acum eu te sfatuiesc sa nu i bagi in seama daca te jignesc jignestei si tu cu zambetul pe buze ai incredere in tine pentru ca sunt sigura ca esti frumoasa, desteapta si draguta gandeste-te ca ei te jignesc tocmai pentru ca vad ca esti de 1000 de ori mai buna decat ei si stiu ca nu ar putea fi ca tine probabil tu ai ceva ce lor le lipseste si de aceea vor sa te faca s aiti pierzi increderea in tine
Dar tu sa nu faci asta ai incredere si fi o luptatoare pentru ca nimeni in viata asta nu are voie sa te judece in afara de Dumnezeu toti suntem egali si gandeste-te la asta atunci cand ii vei infrunta!

succes capul sus si nasucul si mai sus
te-am pupat:*

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Cine si in ce fel de jigneste? Nu trebuie sa plangi, ci doar sa ripostezi si sa le raspunzi cu acceasi moneda, care in cazul de fata nu e sa le vorbesti urat, ci sa ii ignori. Daca ai da mai multe detalii, poate te-as putea ajuta mai bine.

| DeeaDeutza a răspuns:

Nu trebuie sa plangi mereu, cand lumea te jigneste.trebuie sa fii tare, daca tu vei plange, ei vor rade mai mult de tine pentru ca stiu ca esti sensibila si ca plangi.trebuie sa fii tare, sa nu iei in considerare ce zice lumea, trebuie sa iei in considerare ce iti zice inimawinking

| mitroidany a răspuns:

Depinde si de ce te jignesc. gandeste-te ca poate e si vina ta. detalii? oricum nu-i baga in seama