| oanna_4635 a întrebat:

O intrebare pentru fete. Daca esti in acea perioada a lunii nu te poti vopsi(la cap) deoarece nu se lipeste vopseaua?laughing:-s.Mersi:*

Răspuns Câştigător
| TeooTeo a răspuns:

Asta este doar o superstitie laughing
sigur ca te poti vopsi
ce legatura are menstruatia cu parul/vopsitul
bye love struck
p.s.:m-am interesat si pe internet de acest mit caci mai facut curiuasa rau de tot happy

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.
Adica la inceput si eu tot asa ma distram "vaiii, n-are cum sa fie asa" rolling on the floor dar pe urma. o data m-am vopsit si nu pot sa zic ca nu a prins, dar a prins foarte putin si am fost tare nemultumita. De atunci nu m-am mai facut cand am fost in "zilele alea"laughing

| Psihiatra a răspuns:

Ce tampenie! ce legatura are parul cu acea perioada? vopseste`te linistita si nu te lasa influentata de toate bazaconiile tongue

| MindExplode a răspuns:

E doar un mitlaughing

| คиค a răspuns:

Nu.este doar un mit;)

Uite si aici alte mituri legate de acest subiect :)) :

http://www.noifetele.ro/yourbody/urbanmyths.php

| DaianaPiersicutza a răspuns:

Unde ai auzit ridicolitatea asta?rolling on the floor

| madalina_5856 a răspuns:

Eu asa stiu de can sunt mai mica...se ice ca nu se va pride vopseaua