| Aguesst a întrebat:

Pana acum ma tundeam cu 0.5 pierdut cu 1 pe parti(asa ii spuneam frizerului sa ma ia) si acum imi dau seama ca e cam prea scurt sa ma tund asa.M-am gandit sa inceapa de la 1 sau poate de la 1.5(daca exista masura asta) si sa mearga pierdut in sus.Doar ca nu stiu cum o sa arat,daca imi ramane tot prea putin par sau nu, parul de sus il dau intr-o parte.Voi cum va luati pe parti si cum ii spuneti frizerului?

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Sincer să fiu, mie 0.5 mi se pare mare... dacă tot ai zis de 1, o să ţi se vadă foarte bine, dacă acum nu-ţi place cum este. cu 1 o să se vadă puţin de tot mai mare decât 0.5

| UddryKK a răspuns:

In general, vara iti recomand sa te iei cu 0.5 si 1 pierdut vara, iar iarna sa te tundi in parti 1, 1.5, 2.