| idonttgiveafuck a întrebat:

Penteu banchetul de sfarsit de an am ales sa port o rochie rosie si o pereche de pantofi de aceeasi culoare. Insa, in continuare, tinuta mi se pare prea simpla. Ce accesorii as putea adauga, ce cercei, de care lant, bratari, plic pentru ca sa se potriveasca bine cu ceea ce port si sa fie mai special. Ce fel de machian sa adopt. Multumesc frumos.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice lănțișor se poartă după cum e baza gâtului hainei.
Uite un exemplu :
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......7e931a.jpg

Pe lângă asta, un artificiu este părul.

Nu știu ce roșu ai ales tu, dar mie mi se pare prea mult și rochia și pantoful de culoare roșie.

| Kogaion a răspuns:

Eu cel mai mult apreciez la o fata simplitatea, nu-mi plac rochiile stufoase si machiajul strident, tinuta sa fie de bun gust, machiajul finut, cercei simpli, etc.

| idonttgiveafuck explică:

Nici eu nu vreau sa impopotionez tinuta. Dar parca as adauga un lantisor sau o bratara.dar nu stiu cum

| Ana12345698Maria a răspuns:

Prea mult rosu..Alege pantofi aurii sau negrii, cu un plic asortat ..accesorile pot duce intr o zona taraneasca. eventual niste cercei eleganti si mici.