| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Piaptan sau perie? Care e mai bun pentru par? De ce?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Peria din lemn, nu electrizează și nu rupe firul de păr.
Pa, pa.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Categoric peria de par, din fibre cat mai naturale.

| mona a răspuns:

Peria smulge mai multe fire de par decat piaptanul, depinde si de tipul de par, eu am folosit ambele dar prefer piaptanul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de par. Eu am un par lung si bogat, si piaptanul nu ma ajuta...deci aleg peria. pentru ca imi descurca mai bine parul si nu imi ramane incalcit!

| IForgotMyNameAgain explică (pentru anonim_4396):

Si peria nu il electrizeaza? Eu am parul mediu si putin ondulat.

| Laura927 a răspuns:

Atat pieptanul cat si peria au intrebuintari diferite!
Pentru a peria parul nu se foloseste nici pieptan nici perie, se foloseste asta
http://www.divahair.ro/......otriveste.
!

| mimi2000mimi a răspuns:

Perie,deoarece are un maner mai solid si o suprafata mai mare cu care poti piaptana parul; comod si rapid.
pieptanul e mai bun pentru facut coafuri, iar pentru descalcit iti recomand peria. big grin

| qborntodie a răspuns:

Depinde de tipul de par.Eu zic ca peria deoarece e mai ''naturala'' sa zic asa, mai ales daca e facuta dintr-un material gen peri de de animale sau ceva. Pieptanul rupe firele de par happy

| Pruteanu_Matei_1995 a răspuns:

Pieptan