| Fiona35 a întrebat:

FETELE! Piaptan sau perie? Avantaje si dezavantaje!

Răspuns Câştigător
| Stefania1Stefy a răspuns:

Piaptan = este bun pentru mine care am parul cret este mai avantajos cu piaptanul deoarece cu peria mi se rupe si se face gigant daca ma piaptan cu peria. Peria iti rupe foarte mult din par si este folosit de catre oamenii care au parul drept si gras si incurcat, este mai usor. Dar rupe foarte mult din par. Aceasta este opinia mea.winking

| Fiona35 explică (pentru Stefania1Stefy):

Mersi, si eu am parul cret si de multe ori e tare incalcit cand vine vorba de varfuri si deaceia de multe ori folosesc peria desi imi rupe din par. Ce fel de piaptan folosesti? cu dinti rari sau desi?

| Stefania1Stefy a răspuns (pentru Fiona35):

Folosesc unul cu dinti rari. Mama mea spune ca este potrivit la tipul meu de par deoarece acum a inceput sa mi se indeseasca si inainte foloseam unul cu dinti desi

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleg si folosesc piaptanul desi am si perie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pieptan doar cand imi indrept parul si vreau sa-l descurc si n-am o perie la mine.

Peria e alegerea mea preferata. :)) De lemn, nu-mi rupe parul in prostie ca pieptanul. Vreau sa imi iau tangle http://www.sapteseri.ro/blog/wp-content/uploads/2013/04/TT_3.jpg este foarte laudata prin blogosfera si cum mi se incurca parul in prostie suna destul de bine.

| Biiskrem a răspuns:

Folosesc peria. Nu mă-mpac cu pieptănul de nicio culoare. Dacă o șuviță ajunge între dințișorii lui, gata. N-o mai scot.

| d33a15 a răspuns:

Pieptanarea parului casa fie corecta, trebuie sa fie facuta cu o perie de buna calitate, care sa fie facuta din par natural si nu din plastic. La fel de important, este ca peria sa fie supusa unui ritual de curatare cel putin odata pe luna, deoarece aduna mizerie si microbi care pot dauna parului tau! un dezavantaj ar fi ca iti smulge mai multe fire de par decat un piaptan

| Didishorr a răspuns:

Eu folosesc piaptan, pentru ca cu peria imi smulg parul

| KimyKo a răspuns:

Eu folosesc piaptanul cu peria tototot imi smulg parul....ehh cu care vrei dar asta e parerea mea