| amyy222 a întrebat:

Pot sa imi pun tipsuri pe unghii daca le am foarte scurte si se exfoliaza?

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la manichiurista e mai sigur cine stie daca ti le pui aiurea, acolo lucreaza profesionist chiar daca platestiwinking

| SaschaM a răspuns:

Nu ai nevoie de tipsuri daca ai unghiile foarte scurte si exoliate. Asa le aveam si eu inainte dar dupa aia mi-am dat seama de niste chestii si acum le am super lungi tot timpul. Am scris o postare despre cum trebuie sa faci ca sa-ti creasca si sa nu se rupa - http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html Nu e asa greu, trebuie doar sa-ti faci o rutina. Eu cred ca merita cateva minute pe zi pentru o viata intreaga de unghii lungi si sanatoase;)

| amyy222 explică (pentru SaschaM):

O sa merg la o manichiurista oricum! si vreau sa-mi pun tipsuri pentru ca sambata am o nunta, si am unghiile foarte mici din cauza faptului ca mi se exfoliaza. adica nu am timp sa le las sa creasca. ma interesa doar daca imi poate aplica tipsurile pe unghiile scurte si exfoliate. multumesc frumos :*

| SaschaM a răspuns (pentru amyy222):

Cum vrei tu happy Oricum, se pot face modele foarte frumoase si pe unghii scurte.

| AdeutssaAde a răspuns:

Sigur ca poti! Sfatul meu este ca dupa ce ti-ai achizitionat aceste tipsuri sa ti le pilezi dupa forma unghiilor tale, si sa ti lelipesti cu lipici special ( e in jur de 2-3 lei si tin super bine ). Asa imi gfac si eu si imi tin chiar si o saptamana jumate. Sper ca te-am putut ajuta. Funda? :X